Polsko- Niemieckie zgrupowanie zapaśników w Raciborzu

Wspólne treningi, poznanie innych kultur, przyjaźnie. Współpraca MKZ Unia Racibórz z niemieckim partnerem ma już kilkunastoletnią tradycję. 

Miniony tydzień w Raciborzu stał pod znakiem zapasów. Zwieńczeniem był Memoriał im. Grzegorza Pieronkiewicza. Wcześniej w ramach programu Polsko – Niemieckiej Współpracy Młodzieży od 10 do 16 czerwca gościło blisko 100-tu polskich i niemieckich zapaśników. Podczas wspólnych treningów na obiektach Miejskiego Klubu Zapaśniczego Unia i w hali sportowej Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego, młodzi sportowcy szlifowali formę i doskonalili swoje niemałe już umiejętności. Wszyscy uczestnicy zgrupowania, to aktualni reprezentanci swoich krajów w kategoriach młodzieżowych.

- reklama -

Od 1991 roku kiedy Polska i Niemcy powołały do życia PNWM wsparła ona w ramach obozów treningowych, warsztatów teatralnych czy projektów ekologicznych blisko 2,5 miliona młodych ludzi. Polscy i niemieccy zapaśnicy oprócz wspólnych integracyjnych treningów, mogli również skorzystać z przygotowanego dla nich programu rekreacyjno – kulturalnego, wycieczek i wyjazdów do miejsc pamięci. Dzięki nawiązaniu współpracy uczestnicy projektu mogą lepiej poznać kulturę swoich sąsiadów i nawiązać nowe przyjaźnie. Sportowa współpraca zapaśników z Polski i Niemiec w Raciborzu ma już kilkunastoletnią tradycję i jak zapowiadają obie strony będzie kontynuowana w najbliższych latach.

 

publ. /mh/

fot. MKZ Unia Racibórz

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here