Wiadomo kto wykona remonty na DW 421 w Nędzy

nędza

Wkrótce powinny ruszyć remonty realizowane na drodze wojewódzkiej nr 421 w Nędzy. ZDW w Katowicach właśnie rozstrzygnął przetarg na przebudowę ul. Jana III Sobieskiego oraz naprawę mostu nad rzeką Suminą.

- reklama -

Przebudowę DW 421 (ul. Jana III Sobieskiego) wraz z kanalizacją deszczową i chodnikami wykona firma Strabag Infrastruktura Południe sp. z o.o. Wartość złożonej oferty to 3 664 820,94 zł brutto.

Zgodnie z harmonogramem roboty powinny się zakończyć do 30 czerwca 2018 roku. Na odcinku od km 23+703 do km 24+653 przebudowana zostanie jezdnia, pobocza, chodniki, kanalizacja deszczowa i zjazdy.

Zarząd Dróg Wojewódzkich rozstrzygnął również przetarg na naprawę i wzmocnienie mostu nad rzeką Suminą w ciągu DW nr 421. Zadanie wykona konsorcjum firm Agal sp.z o.o. z Rybnika oraz Przedsiębiorstwo Agbud z Jejkowic. Wartość oferty – 165 877,80 zł brutto.

Przypomnijmy, że kilka tygodni temu wyłoniony też został wykonawca remontu wiaduktu w Nędzy. Rozbiórkę istniejącego i budowę nowego obiektu nad torami PKP wykona firma Nowak-Mosty sp. z o.o. z Dąbrowy Górniczej, która zaoferowała cenę 5.728 984,42 zł brutto.

Na ten czas mieszkańcy będą mogli korzystać z bezpłatnej komunikacji zastępczej kursującej na trasie Nędza-Ciechowice-Zawada Ks.-Łęg-Babice-Nędza. Wkrótce znany będzie rozkład jazdy.

/ps/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here