VI Zamkowa Noc z Duchami. Widowisko „Na Dziki Zachód”

Noc z Duchami Racibórz

– Poczujemy westernowego ducha i przeniesiemy się z raciborskiego zamku wprost na upalny „Dziki Zachód” by zobaczyć pojedynki rewolwerowców…

W piątkowy wieczór 23 czerwca Zamek Piastowski w Raciborzu zaprasza na VI Zamkową Noc z Duchami. Tradycyjnie już zakończy rok szkolny i będzie dobrym wstępem do letnich wakacji. – Zapraszamy od godz. 18.30 na zamkowy dziedziniec wszystkie chętne dzieci, młodzież, opiekunów oraz rodziców – zachęcają do udziału organizatorzy. Nie zabraknie szczypty horroru i przede wszystkim dobrej zabawy. Jedną z atrakcji będzie widowisko rodem z „Dzikiego Zachodu”, poczujemy westernowego ducha i przeniesiemy się z raciborskiego zamku wprost na upalny „Dziki Zachód” by zobaczyć pojedynki rewolwerowców… A na finał niesamowita muzyka, światło i lasery przestrzenne, które dostarczą niezapomnianych wrażeń. Mile widziane wszelkie przebrania. Sprawdźcie jaki przygotowaliśmy program!

- reklama -

Rozpoczniemy od pokazów fizycznych (gry terenowej) w wykonaniu Jana Kalabińskiego, Patrycji Kozak oraz uczniów i absolwentów Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Nr 2 „Mechanik”. „Poszukiwanie ducha fizyki na Zamku Piastowskim” – to gra terenowa polegająca na odnalezieniu stanowisk z doświadczeniami w różnych zakamarkach Zamku Piastowskiego w Raciborzu. Potwierdzeniem „skosztowania” wiedzy z dziewięciu źródeł będą specjalne pieczęcie, które będzie należało zebrać na karcie gry. Rejestracja chętnych do udziału w zabawie potrwa od 18.30 do 19.00 na wyznaczonym wcześniej stanowisku. Stanowiska ulokowane na zamku będzie można odwiedzać od 18.30 do 20.30. Następnie należy do godz. 20.45 oddać wypełnione karty gry, w celu odbioru nagród w punkcie rejestracji.

Noc z Duchami Racibórz

Jednocześnie, młodsze dzieci będą się bawić z Crazy Clubem przez dwie godziny od 18.30 do 20.30 na zamkowym dziedzińcu. Co przygotowaliśmy? Wszystkich chętnych do zabawy zaprosimy na „Podróż dookoła Europy”. Animatorki „z całej Europy” zaproszą dzieci do wesołego Pociągu z przygodami: Europejskie powitanie – na dzień dobry iskierka przyjaźni w europejskich językach; Prezenty dla małych turystów – malowanie włosów, tatuaże; Międzynarodowy zawrót głowy – państwa Unii Europejskiej z Chustą Klanza i tunelem animacyjnym; Francja – wspinaczka na Wieżę Eiffla, Panie Janie po francusku, quiz o savoir – vivre; Hiszpania – bitwa w bunol – święto pomidora, pomarańczowe rytmy w melodii Eviva Espania, soka tira – kolorowe przeciąganie liny, pożegnanie z Hiszpanią w rytmach kastanietów – Adios Amigos; Włochy – mały włoski konstruktor – krzywa wieża w Pizie, zabawa integracyjna – wenecka podróż gondolą; Grecja – Grek Zorba na wesoło, igrzyska olimpijskie – skoki w workach, wyścigi w wielkich spodniach, bliźniacza bluzka, rogate piłki, rzut do celu; Niemcy – zabawa integracyjna kaczuszki chodźcie do mnie, kto pierwszy ten lepszy po niemiecku, 1,2,3 Polizei; Polska – rajdy samochodowe w kamizelkach, Berek Polak, coś z niczego – kluski śląskie po polsku; Czechy – zabawa ruchowa spacer po Pradze, konkurs polsko – czeski poliglota, językołamacz (w nagrodę 2 kg cukierków); Międzynarodowe disco z żywą maskotką w mini banieczkach mydlanych; „Wyjątek” z Meksyku – kolorowa piniata pełna cukierków; Pasowanie na wesołego Podróżnika kolorowym balonikiem makaronikiem.

O godz. 20.30 zapraszamy na specjalny program-show w wykonaniu wychowanków Młodzieżowego Domu Kultury w Raciborzu. A co to będzie? To już niespodzianka. Przyjdźcie i przekonajcie się sami!

Około godz. 21.00 przeniesiemy się „Na Dziki Zachód”. Podczas VI Zamkowej Nocy z Duchami odwiedzą nas goście z odległych czasów. Dzięki ekipie aktorów z Miasteczka Westernowego Twinpigs poczujemy westernowego ducha i przeniesiemy się z raciborskiego Zamku Piastowskiego wprost na upalny Dziki Zachód, gdzie pojedynki rewolwerowców były na porządku dziennym. Co może wyniknąć z przeniesienia westernu na Zamek Piastowski? Sprawdźcie koniecznie! Tym razem nie punktualnie jak to miało miejsce dawniej w samo południe, a właśnie o 21:00 do miasta (na Zamek Piastowski) przybędą bandyci. Czy szeryf Twinpigs da im rade? Kto pociągnie pierwszy za spust? I czy bandyci bywają dobrzy, źli, czy brzydcy? To wszystko będziecie mieli okazję sprawdzić już w najbliższy piątek! Bądźcie z nami! Emocje i dobra zabawa gwarantowana!

Noc z Duchami Racibórz

W tym czasie na dziedzińcu będzie również – instalacja artystyczna – żywa rzeźba, z którą będzie można wykonać sobie pamiątkowe zdjęcia… Na dziedzińcu będzie też Dawid Łomnicki ze Street Workout Racibórz. Członkowie grupy trenują mięśnie dzięki ćwiczeniom, wykorzystującym samą masę ciała. Street workout (pol. uliczny trening) – aktywność fizyczna polegająca na wykorzystywaniu elementów zabudowy miejskiej do wykonywania ćwiczeń kalistenicznych. Mimo, że taki typ treningu jest w powszechnym użyciu od długiego czasu, określenie 'street workout’ powstało dopiero około 2009 roku. Ma on szerokie zastosowanie jako trening siłowy w takich sportach jak sztuki walki, atletyka czy parkour.
Głównymi skupiskami ćwiczących są kraje byłego Związku Radzieckiego, takie jak Ukraina czy Rosja, oraz USA. Na Łotwie, gdzie społeczność ludzi uprawiających tę uliczną odmianę kalisteniki jest jedną z największych i najsilniejszych, od 2011 roku odbywają się mistrzostwa świata w street workoucie – Street Workout World Championship, przemianowane w 2012 roku na Street Workout World Cup. W Polsce istnieje ponad 20 lokalnych grup zajmujących się tym sportem.

Noc z Duchami Racibórz

– Na zakończenie, o godz. 22.30 zapraszamy na wyjątkowy koncert Electrica Duo – Kasia & Paula oraz show muzyczno-wizualny Kasia Szubert feat Visual Sensation. Koncert to niesamowita muzyka, światło i lasery przestrzenne, dostarczą niezapomnianych wrażeń. Idea projektu Kasia & Paula zrodziła się w grudniu 2004 roku. Twórczynią i założycielką zespołu jest znana i utalentowana, młoda skrzypaczka Katarzyna Szubert. Kasia & Paula to duet z całą pewnością jedyny w Polsce i jeden z nielicznych na świecie w którego składzie obecne są elektryczne skrzypce i harfa elektryczna. Dwa instrumenty, dwa światy – ogień i woda muzycznej przestrzeni. W swoim bogatym repertuarze duet posiada znakomite i nietuzinkowe aranżacje największych przebojów muzyki pop, dance, irish oraz najpiękniejsze fragmenty z najsłynniejszych musicali świata. Na scenie Kasia & Paula to eksplozja temperamentu, błyskotliwości i wdzięku. To szalona i niezapomniana podróż do świata muzyki z dwiema atrakcyjnymi, żywiołowymi i spontanicznymi dziewczynami, którym obce są rutyna i nuda. Przekonajcie się sami…

VI Zamkową Noc z Duchami uświetni również fotobudka my-selfie.pl, która zapewni mnóstwo śmiechu i pozytywnych wrażeń! Rozbawi uczestników i zapewni wspomnienia i pamiątkę na całe życie! Fotobudka my-selfie.pl to gwarancja śmiechu i dobrej zabawy nawet dla największych ponuraków! Fotobudka my-selfie.pl pozwoli na wykonanie trzech ujęć i wydrukowanie w dwóch egzemplarzach w rozmiarze 5x15cm.

– Już dziś zapraszamy na pełen wrażeń piątkowy wieczór. Mamy nadzieję, że VI Zamkowa Noc z Duchami znów zapełni zamkowy dziedziniec, podobnie jak to miało miejsce w minionych latach – mówi Grażyna Wójcik, dyrektor Agencji Promocji Ziemi Raciborskiej i Wspierania Przedsiębiorczości na Zamku Piastowskim w Raciborzu.

publ. /j/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here