23 czerwca przypada Dzień Ojca

Dzień Ojca 2017

Święto u nas jest obchodzone od 1965 roku. W innych krajach dzień ten jest obchodzony w różnych terminach.

Więcej uwagi przywiązujemy do obchodów Dnia Matki. Jednak nie możemy zapominać, iż nasze życie w równym stopniu powstało z woli ojca. To on bierze również udział w wychowaniu dziecka. Należy mu się nasza wdzięczność, uszanowanie i szacunek.

- reklama -

W naszym kraju obecnie przepisy gwarantują ojcom również prawo do sześciu tygodni urlopu macierzyńskiego /tacierzyńskiego/, gdy matka z różnych, ważnych przyczyn z niego rezygnuje. Ojciec ma też prawo do korzystania z całego urlopu rodzicielskiego przez 32 tygodnie. W ten sposób może on również brać udział w życiu dziecka od początku jego rozwoju.

Niestety w Polsce wzrasta ilość rozwodów. Rozpadają się też dosyć szybko związki partnerskie a dzieci pozostają pod opieką matki lub pieczy zastępczej. To dla nich wielka trauma na całe życie.

W Dzień Ojca składamy życzenia i podziękowania swojemu tacie. Spotykamy się z nim, przeznaczamy mu więcej czasu na rozmowy i wspomnienia, póki jeszcze żyje. A gdy już odszedł do wieczności, jeżeli to możliwe odwiedzamy jego mogiłę, zapalamy znicz i modlimy się za niego. O swoim tacie wypada też mówić swoim dzieciom, aby jak najwięcej dowiedziały się o dziadku. Dzień Ojca jest wspaniałą okazją do spotkania rodzinnego przy kawie czy herbatce.

KN

- reklama -

1 KOMENTARZ

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here