Patryk Ołenczyn wśród najlepszych młodych sportowców w Polsce

patryk krzysztof olenczyn dab brzeznica
Patryk Ołenczyn z Ministrem Sportu i Turystyki Witoldem Bańką oraz ojcem, a zarazem trenerem Krzysztofem Ołenczynem podczas wręczania nominacji do programu Team 100 21 czerwca w Warszawie.

Zapaśnik LKS Dąb Brzeźnica jako jedyny zawodnik z powiatu raciborskiego został zakwalifikowany do programu Team 100.

Patryk Ołenczyn, zapaśnik stylu wolnego LKS Dąb Brzeźnica, znalazł się na liście stu najlepszych młodych sportowców w Polsce. Jest jedynym zawodnikiem z powiatu raciborskiego, który został zakwalifikowany do programu Team 100, wspierającego perspektywicznych sportowców.

Team 100 to program Polskiej Fundacji Narodowej oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki, który powstał z inicjatywy ministra Witolda Bańki. Główny cel projektu to wsparcie młodych, polskich i perspektywicznych sportowców, członków kadr narodowych, którym oprócz szkolenia związkowego zostanie zapewniona dodatkowa, indywidualna ścieżka finansowania. Założeniem jest uruchomienie kwoty w wysokości 4 mln zł rocznie ze środków przekazanych przez fundatorów PFN. Każdy z zawodników będzie otrzymywał rocznie około 40 000 zł. Mają one zostać przeznaczone na rozwój oraz doskonalenie umiejętności utalentowanych sportowców w wieku 18–23 lata.

- reklama -

Team 100 startuje w lipcu tego roku. Jest to pierwszy tego typu projekt w Polsce. Dzięki wsparciu finansowemu Polskiej Fundacji Narodowej stu utalentowanych sportowców będzie miało możliwość m.in. połączenia kariery sportowej z edukacją i podnoszenia swoich kwalifikacji zawodowych. Młodzi zawodnicy zakwalifikowani przez Instytut Sportu zobowiązali się przestrzegać postanowienia zawarte w „Kodeksie uczestnika programu Team 100″, wśród których są m.in. odnoszenie się z szacunkiem i czcią do symboli narodowych oraz dbanie o dobre imię Polski. Sportowcy mają pełnić rolę ambasadorów polskości na świecie, dlatego zobligowani zostali do prezentowania godnej postawy. Doping czy nieetyczne zachowanie automatycznie wykluczą zawodnika z programu.

Wsparcie to pomoże w rozwoju sportowym zapaśnika Dębu i umożliwi lepsze przygotowanie się do walki o miejsce na najbliższe letnie Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020.

patryk krzysztof olenczyn dab brzeznica

fot. LKS Dąb Brzeźnica
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here