Kwestia reformy edukacji, pamiątki po gimnazjach do muzeum, nagrody dla uczniów. W Gimnazjum nr 3 podsumowano rok szkolny.

23 czerwca w Gimnazjum nr 3 miało miejsce miejskie zakończenie roku szkolnego. Uczniom gratulowano sukcesów, a nauczycielom winszowano udanego nowego roku szkolnego. – To ostatnie takie zakończenie roku szkolnego. W przyszłym roku będziemy go żegnać w szkołach podstawowych w związku z wygaszaniem klas gimnazjalnych. Nie będę dziś politykować, bo to nie czas i miejsce, natomiast poza czteroletnim liceum nie widzę szczególnych korzyści w reformie. (…) Mam nadzieję, że uda nam się utrzymać dotychczasową kadrę pedagogiczną oraz administracyjną szkół – mówił prezydent Raciborza Mirosław Lenk. Włodarz miasta zapowiedział także, że jeśli będzie taka wola i chęć to dotychczasowi dyrektorzy gimnazjów będą mogli pracować jako zastępcy w szkołach podstawowych.

- reklama -

Negatywnie o reformie i jej skutkach (co wywołało oklaski ze strony zebranych) wyrażała się także poseł Gabriela Lenartowicz. – Wszyscy wiemy, że  reforma oświaty musi być procesem rozłożonym na lata. Wymaga myślenia strategicznego, przemyśleń i debaty. (…) Za sposób wprowadzenia zmian chciałabym Was wszystkich w imieniu parlamentu przeprosić. Konsekwencje tej decyzji, zapadającej ad hok będą nieodwracalne. Dla dobra naszych dzieci, wnuków zróbmy wszystko co w naszej mocy by je zminimalizować – mówiła.

Pamiątki do muzeum

Niecodziennym elementem uroczystości było przekazanie sztandarów Gimnazjum nr 2 im. Czesława Miłosza oraz Gimnazjum nr 3 im. Augustyna Weltza raciborskiemu muzeum. – Chciałabym Państwa zapewnić, że te dwa niezwykle cenne sztandary dla całej raciborskiej oświaty znajdą bezpiecznie miejsce w muzeum. Dziękuję za ta zaufanie –  mówiła dyrektor Joanna Muszała-Ciałowicz.  Szkoły placówce przekazały także zdobyte trofea.

Najzdolniejsi nagrodzeni

Zakończenie roku było także okazją do uhonorowania laureatów laureatów i finalistów konkursów przedmiotowych. Nagrodzono uczniów:

Gimnazjum nr 1: Natalię Puczek laureatkę konkursu matematycznego i finalistkę z fizyki (op. Małgorzata Trojańska, Ewa Paniczyk-Litwinowicz), Adama Chromca laureata z biologii i finalistę z chemii (op. Tamara Jończyk-Zielińska, Jadwiga Cytera), Tymoteusza Kędziora finalistę z fizyki (op. Ewa Paniczyk-Litwinowicz), Michała Koterbę finalistę z j. niemieckiego (op. Zuzanna Bednarska).

Gimnazjum nr 2: Dominikę Łyko finalistkę z fizyki (op. Krzysztof Chrupajło), Kamila Muchę laureata z j. niemieckiego, biologii, WOS-u i finalistę z chemii (op. Marcin Koczy, Ewa Nizio, Joanna Hibner, Lidia Kutrowska), Dominikę Szulc finalistkę z historii (op. Anna Palczewska)

Szkoły Podstawowej nr 1: Kacpra Klasena laureata z matematyki (op. Sabina Chodenko).

Szkoły podstawowej nr 3: Borysa Czerniaka finalistę z matematyki (op. Janna Cyfrka), Oliwię Klimaszkę finalistkę z j. polskiego (op. Ewa Bochnia-Hetman).

Szkoły Podstawowej nr 18: Alicję Lyko laureatkę z j. polskiego (op. Barbara Wróbel).

Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2: Emilię Fitę finalistkę z j. polskiego (op. Anna Płonka).

Obchody miejskiego zakończenia roku szkolnego zwieńczyła część artystyczna.

 

Mateusz Herba

- reklama -

1 KOMENTARZ

  1. Za afery swoich partyjnych kolegów, to przeprosiła Lenartowicz? Za kłamstwa i oszczerstwa PO to przeprosiła Lenartowicz? Za okradanie pastwa na grube miliardy i sprzedawanie dóbr narodowych obcemu kapitałowi, to przeprosiła Lenartowicz? Za spaloną żywcem Jolantę Brzeską, to przeprosiła Lenartowicz? Za piramidę finansową Amber Gold i linie lotnicze OLX, to przeprosiła Lenartowicz? Za doprowadzone do upadku stocznie, to przeprosiła Lenartowicz?

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here