„Reminiscencje – Ślady”. Wystawa Marka Furmanowicza w Galerii Obok

Marek Furmanowicz maluje nieprzerwanie od czasów studiów. Od 5 lipca prace raciborzanina będzie można oglądać w Galerii Obok.

5 lipca o godz. 17:00 w Galerii Obok w RCI przy ul. Długiej 2 odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Marka Furmanowicza. Wstęp wolny.

- reklama -

Marek Furmanowicz urodził się 9 lutego 1960 roku w Raciborzu. Jest absolwentem cieszyńskiej filii Uniwersytetu Śląskiego. W 1989 roku uzyskał dyplom z malarstwa u prof. Lucjana Wrońskiego. Uczył plastyki w obu raciborskich liceach, następnie prowadził pracownię plastyczną, a także ceramiczną w raciborskim Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Niesłyszących i Słabosłyszących, gdzie pracuje do dziś. W latach 2005-07 pogłębiał swoją wiedzę, studiując w Cieszynie na kierunku Grafiki Komputerowej i Multimedialnej.

Marek Furmanowicz jest nauczycielem dyplomowanym. Maluje nieprzerwanie od czasu studiów. Chętnie sięga także do technik cyfrowych, fotografuje i wykorzystuje możliwości grafiki komputerowej. Autor wielu wystaw indywidualnych i zbiorowych.

Wystawa w Galerii Obok, obejmująca prace wykonane techniką akrylowo-olejną, stanowi artystyczny zwrot w stronę dzieciństwa oraz lat młodości. – Odczuwałem potrzebę dialogu z przeszłością, powrotu do wspomnień, do miejsc, które są w tej chwili dla mnie niedostępne, ale żywe w pamięci – mówi Marek Furmanowicz.

marek furmanowicz raciborz

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here