Marek Ryś oficjalnie dyrektorem II LO w Raciborzu [ZDJĘCIA]

marek rys dyrektor ii lo raciborz

Marek Ryś otrzymał od zarządu Powiatu Raciborskiego powierzenie funkcji dyrektora II Liceum Ogólnokształcącego w Raciborzu.

26 czerwca Zarząd Powiatu Raciborskiego oficjalnie wręczył powierzenie funkcji dyrektora II Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Raciborzu Markowi Rysiowi, który do tej pory, od 2016 roku, pełnił obowiązki dyrektora. Stanowisko to zostało powierzone na okres od 1 lipca tego roku do 30 czerwca 2022 roku w wyniku rozstrzygniętego konkursu.

- reklama -

Nie zabrakło gratulacji i życzenia sukcesów w kierowaniu placówką. Głos zabrał także Marek Ryś. Nowy dyrektor II LO podkreślił, że postawił przed sobą kilka podstawowych zadań. Zależy mu na wszechstronnym kształceniu uczniów oraz stworzeniu indywidualnych programów nauczania dla uczniów wybitnie uzdolnionych. Chciałby, by w życie szkoły jeszcze bardziej włączali się zarówno uczniowie, jak i ich rodzice i by w pełni poczuli się współgospodarzami „Mickiewicza”, co już w szkole ma miejsce. Jako dyrektor chciałby wspólnie z pracownikami szkoły skupić się wokół wspólnych zadań i celów. Jak podkreślił, bardzo zależy mu na doskonałej współpracy z całą społecznością szkoły. Jednym z zadań jest także stałe dbanie o ulepszenie bazy dydaktycznej i tworzenie jak najlepszych warunków do nauki i pracy. Dyrektor poinformował o planach szkoły związanych z rozszerzeniem współpracy w zakresie nauk humanistycznych z uczelniami wyższymi oraz planami na realizację projektów ze środków zewnętrznych. Wicedyrektorem szkoły będzie Maciej Malinowski.

Marek Ryś ma 55 lat. Od 1986 r. jest nauczycielem, a od 1988 r. pracuje w obecnym II LO w Raciborzu. Jest także absolwentem tej szkoły. Od 2006 r. był wicedyrektorem, a od 2016 r. pełnił obowiązki dyrektora szkoły.

fot. Starostwo Powiatowe
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here