Piknik rodzinny dla służb mundurowych [ZDJĘCIA]

piknik policja raciborz

Podczas pikniku dzieci miały okazję zobaczyć radiowóz, sprawdzić się na torze dla rowerzystów czy przypomnieć sobie przepisy ruchu drogowego.

Na strzelnicy IPA w Raciborzu odbył się piknik rodzinny dla służb mundurowych. Pomysłodawcą wydarzenia był szef Regionu IPA w Raciborzu – asp. sztab. Eugeniusz Kosel.

- reklama -

Jak mówią organizatorzy, głównym celem spotkania było zapewnienie dobrej zabawy dzieciom, które rozpoczęły wakacje. Czekało na nich mobilne miasteczko ruchu drogowego, gdzie mogły zobaczyć policyjny radiowóz. Młodzi rowerzyści mogli przejechać się specjalnym torem, co wymagało wykazania się sporymi umiejętnościami praktycznymi. Piknik był także dla nich okazją, by przypomnieć sobie przepisy ruchu drogowego. W trosce o bezpieczeństwo na drodze policjanci podarowali dzieciom elementy odblaskowe. Najmłodsi mogli też sprawdzić swoje umiejętności strzeleckie.

Promowano takie akcje jak „Dzielnicowy bliżej nas”, „Moja Komenda” czy „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Policjanci wystąpili na pikniku w ramach kampanii społecznej „Kręci mnie bezpieczeństwo”, a także programu „Dzielnicowy bliżej nas”, zainicjowanych przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

fot. KPP Racibórz
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here