Prezydent Duda zaprasza do udziału w Narodowym Czytaniu

Prezydent Andrzej Duda przekazał na ręce raciborskiej biblioteki zaproszenie do udziału w kolejnej edycji Narodowego Czytania, które odbędzie się 2 września. Tym razem cała Polska, w tym oczywiście Racibórz, będzie czytać Wesele Stanisława Wyspiańskiego.

Sto siedemnaście lat temu w podkrakowskich Bronowicach odbyło się wesele, które odmieniło obraz polskiej literatury. Na kanwie tamtego wydarzenia wybitny dramaturg, poeta i malarz Stanisław Wyspiański stworzył swój arcydramat – barwną, niezwykle żywą opowieść o Polsce i Polakach, o naszych sukcesach, ale też o niewykorzystanych szansach czy zaniedbaniach” – czytamy w liście Prezydenta Dudy, który otrzymała biblioteka.

- reklama -

Tegoroczna lektura została wybrana w drodze głosowania przez internautów. Dzieło Wyspiańskiego konkurowało z Przedwiośniem Stefana Żeromskiego, Pamiątkami Soplicy Henryka Rzewuskiego i Beniowskim Juliusza Słowackiego.

Raciborska biblioteka bierze udział w Narodowym Czytaniu już od 2013 roku, organizując m.in. głośne czytanie z podziałem na role, spektakle teatralne, konkursy wiedzy itp. Co tym razem przygotowała dla raciborzan?

– Już teraz zachęcamy wszystkich do przeczytania Wesela. 2 września spotkamy się by wspólnie odkryć na nowo niepowtarzalny nastrój tej lektury. Szczegóły wkrótce na stronie internetowej biblioteki www.biblrac.pl – zaprasza Małgorzata Szczygielska, dyrektor MiPBP.

publ. /mh/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here