Podsumowanie piłkarskiego sezonu w lokalnych ligach

a klasa raciborz

Piłkarze lokalnych drużyn mają wakacje. Zobacz podsumowanie sezonu 2016/2017, a także pierwsze ustalenia dotyczące przyszłych rozgrywek.

Trwa wakacyjna przerwa w rozgrywkach piłkarskich. Drużyny IV ligi wrócą na boiska 12 sierpnia. Unia Racibórz nadal będzie grała w grupie drugiej. Terminarz nie jest jeszcze znany, wiadomo jednak, że wśród nowych rywali znalazły się przeniesiony z grupy pierwszej Tyski Sport II S.A., a także LKS Goczałkowice, GKS Dąb Gaszowice, MKP Odra Centrum Wodzisław Śląski i KS Kuźnia Ustroń, które awansowały z klasy okręgowej.

- reklama -

Do okręgówki z raciborskiej A klasy awansował LKS Raszczyce, który zagra w grupie drugiej i zmierzy się m.in. z LKS 1908 Nędza (4. miejsce w sezonie 2016/2017). Inny lokalny zespół, który znajdował się tam w minionym sezonie, LKS Buk Rudy, zajął 13. lokatę i zagra szczebel niżej. Do grupy trzeciej przydzielono wicemistrza A klasy, KS 1905 Krzanowice. Będą tam nadal grały Naprzód Borucin (5. miejsce), Rafako Racibórz (6. miejsce) i LKS Krzyżanowice (8. miejsce). Spadł 14. LKS Tworków. Inaugurację nowego sezonu zaplanowano na 12 sierpnia.

Zawodnicy A i B klasy Podokręgu Racibórz rozgrywki ligowe również rozpoczną 12 sierpnia. Ostatnia kolejka odbędzie się 11 listopada (możliwe jest rozegranie jednej kolejki spotkań awansem z rundy wiosennej w dniach 18-19 listopada).

Z A klasy spadły LKS Brzezie, LKS Strzelec Rzuchów, KS Stal Kuźnia Raciborska i LKS Ocice. Awansowały natomiast KS Kornowac, GKS Dąb II Gaszowice i LKS Unia II Turza – rezerwy Unii Turza po barażu z LKS-em Pawłów. Pierwszy mecz przegrały 1:2, w drugim wygrały 6:1. W sezonie 2016/2017 najwięcej goli zdobył Tomasz Pieczarek z KS 1905 Krzanowice – 32. 25 razy do bramki trafił Mariusz Koczorowski z LKS Chałupki, a 24 Przemysław Szuścik z LKS Wypoczynek Buków.

Wraca jedna B klasa. W związku z tym szczebel niżej zagrają KS Naprzód II Czyżowice (przegrany baraż z LKS-em Adamowice, oba spotkania 2:5), LKS Rozwój Bełsznica, KS 25 Kokoszyce, LKS Pstrążna, LKS Bieńkowice, LKS Wojnowice, LKS Dzimierz, LKS Cyprzanów, LKS Grzegorzowice, LKS Wicher Płonia, LKS Zryw Rudnik i LKS Płomień Siedliska. Z C klasy awansował LKS Zabełków. W minionym sezonie najwięcej bramek w grupie pierwszej – 28 – zdobył Dariusz Mańka z KS Kornowac. Po 19 goli strzelili Sławomir Glenc (KS Przyszłość Rogów II) i Zbigniew Poloczek (LKS Rozwój Bełsznica). W grupie drugiej królem strzelców został Paweł Karczewski z LKS Grzegorzowice, który trafił do siatki 36 razy. 26 bramek zdobył Mikołaj Tapper (LKS 07 Markowice), a 24 Andrzej Wiglenda (LKS Pawłów).

Do rozgrywek klasy C zgłosiło się 21 drużyn, więc rywalizacja toczyć się będzie w dwóch grupach – 10 drużyn w pierwszej i 11 w drugiej. Pierwsze mecze odbędą się 2 września (grupa 1.) i 26 sierpnia (grupa 2.). Podział zespołów na grupy zostanie podany przez Wydział Gier w późniejszym terminie. W sezonie 2016/2017 wśród strzelców bezapelacyjnie najlepszy okazał się Rafał Grzybek z LKS-u Ruch Bolesław, który zdobył 37 bramek. Po 14 goli strzelili Mateusz Nowak (KS Pietraszyn) i Marek Kurzydym (LKS Zabełków).

Rozlosowano także pary rundy wstępnej Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Racibórz. W 1/16 odbędą się mecze: KS Stal Kuźnia Raciborska – KS 1905 Krzanowice, LKS Owsiszcze – LKS Studzienna i LKS Sparta Babice – LKS Czarni Nowa Wieś. Spotkania zaplanowano na 5 sierpnia o godz. 17:00. Terminy kolejnych rund Pucharu Polski to 23 sierpnia, 6 września i 20 września. Finał odbędzie się 18 kwietnia 2018 r. o godz. 16:00.

/kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here