Nędza: Zajęcia bębniarskie w GCK [ZDJĘCIA]

Nędza zajecia

Wśród wakacyjnych zajęć przygotowanych przez bibliotekę i centrum kultury były m.in. zajęcia bębniarskie. Dzieci uczyły się grać na Djembe.

- reklama -

 

W czwartek, 13 lipca, w ramach wakacyjnego cyklu zajęć w GCK w Nędzy odbyły się dwa podstawowe bloki. W bibliotece Katarzyna Machecka opowiadała dzieciom o komunikacji Aborygenów. – Małymi kółeczkami wyciętymi dziurkaczem, wyklejaliśmy znaki, jakimi Aborygeni komunikowali się między sobą. Dzieci poznały symbole oznaczające, np. tęczę, jezioro, ścieżkę kangurów, deszcz czy emu – opowiadała prowadząca.

Drugi blok to zajęcia bębniarskie. Dzieci uczyły się grać na Djembe (dżamba), czyli afrykańskich tradycyjnych instrumentach w kształcie kielicha. Pierwszy dzień zajęć to informacje o samym bębnie od strony technicznej oraz nauka podstawowych uderzeń i rytmów. Np. jaki wpływ na dźwięk ma ułożenie dłoni podczas uderzenia w membranę. – Poczucie rytmu jest podstawą. Jeżeli ktoś chce się zajmować muzyką, musi go opanować – mówił dzieciom prowadzący zajęcia Piotr Dominiak.

Fot. UG Nędza

publ. /j/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here