W Ostrawie podsumowali projekt OZE

pwsz

Międzynarodowy projekt miasta Racibórz, PWSZ i czeskiej VSB na finiszu. Uczestnicy projektu omówili możliwości dalszej współpracy między obu uczelniami na terenie naszego polsko – czeskiego pogranicza.

- reklama -

W środę 19 lipca odbyło się spotkanie przedstawicieli Urzędu Miasta z Wydziału Rozwoju, PWSZ i Wyższej Szkoły Technicznej (VSB) w Ostrawie, którego celem było podsumowanie realizowanego od roku projektu poświęconemu OZE pt. „Edukacja i promocja w zakresie OZE na pograniczu polsko – czeskim”.

Celem spotkania było podsumowanie dotychczasowych działań zrealizowanych w ramach przedsięwzięcia, ale przede wszystkim omówienie możliwości dalszej współpracy między obu uczelniami na terenie naszego polsko – czeskiego pogranicza.

Zainicjowana w zeszłym roku przez władze miasta współpraca z jedną z największych i najlepiej prosperujących w Europie uczelni jaką jest VSB to jeden z elementów szerszej polityki miasta mającej na celu stworzenie dogodniejszych warunków rozwoju naszej raciborskiej PWSZ w środowisku międzynarodowym. Misją całego przedsięwzięcia, do którego miasto zaprosiło jako partnera nieformalnego raciborską uczelnię było właśnie nawiązanie kontaktów między uczelniami, tak by w następnych latach mogły realizować rożne projekty i działania na rzecz miasta i całego Euroregionu. Jedną z propozycji jakie padły w dyskusji była m.in. organizacja konferencji poświęconej problematyce z zakresu urbanistyki, ekologii i historii architektury oraz wymiany międzynarodowej studentów.

Projekt „Edukacja i promocja w zakresie OZE na pograniczu polsko – czeskim” realizowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i budżetu Państwa. Wartość dofinansowania sięgnęła 85% kosztów kwalifikowanych. Wśród zrealizowanych w jego ramach działań znalazły się m.in. międzynarodowa konferencja naukowa poświęconą OZE i warsztaty dla studentów obu uczelni oraz anglojęzyczna publikacja i e-book wydana przez miasto jako jeden z ostatnich kluczowych zadań projektowych.

/ps/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here