Klub Przyjaciół Biblioteki na Ostrogu z wizytą w Opolu [ZDJĘCIA]

klub przyjaciol biblioteki raciborz ostrog opole

Czytelniczki zobaczyły m.in. główną siedzibę opolskiej biblioteki, Wieżę Piastowską i Muzeum Piosenki Polskiej.

19 lipca czytelnicy należący do Klubu Przyjaciół Biblioteki na Ostrogu wybrali się z wizytą do Opola. Zwiedzanie rozpoczęli od Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Opolu. Główną siedzibę opolskiej biblioteki wyróżnia projekt architektoniczny łączący neoklasyczną XIX-wieczną zabudowę z lżejszą w formie nowoczesną bryłą. Znajduje się tam m.in. wypożyczalnia dla dorosłych i młodzieży, Mediateka, sala konferencyjna oraz Pokój Bajek – kolorowa wypożyczalnia dla dzieci.

- reklama -

Jednym z najbardziej charakterystycznych miejsc w Opolu jest Wieża Piastowska oferująca zwiedzającym przystępną lekcję historii, którą Klub Przyjaciół Biblioteki również miał okazję zobaczyć. Nie mogło zabraknąć wizyty w Muzeum Piosenki Polskiej, gdzie klubowiczki odbyły sentymentalna podróż, nucąc i podśpiewując przeboje z lat młodości. Po spacerze na Wzgórze Uniwersyteckie przyszła pora na lody w lokalnej sławie – Sopelku.

Kolejna wycieczka Klubu Przyjaciół Biblioteki na Ostrogu odbędzie się 28 sierpnia. Osoby chętne na wypad do cysterskiego opactwa w Rudach Raciborskich proszone są o kontakt pod numerem telefonu 32 415 84 86.

fot. MiPBP w Raciborzu
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here