Miasto Racibórz dba o rośliny podczas upałów

park roth raciborz
Park im. Miasta Roth w Raciborzu.

W upalne dni Przedsiębiorstwo Komunalne już po czwartej rano wyrusza w miasto z beczkowozem i zbiornikiem na wodę, by podlać młode drzewa, krzewy i kwietniki.

Upał wszystkim daje się we znaki. Szkodzi nie tylko ludziom i zwierzętom, ale także roślinom. Dlatego Przedsiębiorstwo Komunalne w ramach umowy z Urzędem Miasta Racibórz podlewa młode drzewa, krzewy i kwietniki. Codziennie po czwartej w miasto rusza beczkowóz oraz pojazd dostawczy z zabudowanym zbiornikiem na wodę, które obsługują tereny miasta. Beczkowóz ma pojemność ok. 2 500 litrów, zbiornik w drugim pojeździe pomieści 1000 litrów wody. Podlewanie kończy się w późnych godzinach wieczornych. – Oczywiście gorąco apelujemy również do was, drodzy mieszkańcy, abyście sami podlewali drzewa i krzewy wszędzie tam, gdzie będziecie uważali, że jest to konieczne – zachęca UM Racibórz.

- reklama -
urzad miasta raciborz
Przedsiębiorstwo Komunalne w ramach umowy z Urzędem Miasta Racibórz podlewa młode drzewa, krzewy i kwietniki. Fot. UM Racibórz

oprac. /kp/

- reklama -

1 KOMENTARZ

  1. To może mi jeszcze przy okazji podpowiedzcie, jakie rośliny wybrać jeśli chodzi o te, które owocują? Mam do wyboru kilka – https://www.gardenowo.pl/sadzonki/rosliny-owocowe Zależy mi głównie na tym, żeby one nie wymagały poświęcania im bardzo dużej ilości czasu. Co sugerujecie? Borówki? Jagody? One są chyba niskie i nie rozwijają się tak szybko, co nie?

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here