W Krzanowicach odbył się turniej sołectw [ZDJĘCIA]

Drużyna z Bojanowa okazała się najlepsza w turnieju sołectw. Zawodnicy m.in. strzelali z łuku, rzucali balonami wodnymi i ubijali jajka.

W miniony weekend w ramach Dni Krzanowic odbył się międzynarodowy turniej sołectw pod nazwą „Możesz TY, Mogę Ja”. W rywalizacji wzięło udział siedem drużyn – wszystkie sołectwa gminy Krzanowice oraz dwie drużyny z Czech: Rohov i Stěbořic.

- reklama -

Zespoły składały się z ośmiu osób w różnych przedziałach wiekowych: dziecko w wieku 8-10 lat, dziecko 13-15 lat, cztery osoby dorosłe oraz dwóch seniorów. W drużynie Krzanowic wystąpił burmistrz Andrzej Strzedulla. Zawodnicy startowali takich konkurencjach jak strzelanie z łuku, chód w nartach, rzut balonami wodnymi, ubijanie jajek czy przeciąganie liny.

Najlepsza okazała się ekipa Bojanowa. Drugie miejsce zajął Borucin, a trzecie Pietraszyn. Wszyscy zgodnie uznali, że turniej musi odbyć się również za rok.

Turniej „Możesz TY, Mogę Ja” był współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy INTERREG V – A Republika Czeska – Polska 2014-2020. W ramach tego działania zostały zakupione m.in. koszulki z oznaczeniem dla każdej drużyny, posiłki, napoje, akcesoria do przeprowadzenia konkurencji oraz puchary.

fot. UM Krzanowice
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here