„Droga do zatrudnienia” – wsparcie dla bezrobotnych pow. 50. roku życia

Osoby długotrwale bezrobotne, które chcą nabyć/podnieść kompetencje zawodowe i powrócić na rynek pracy, do końca sierpnia mogą zgłosić chęć wzięcia udziału w projekcie.

Projekt „Droga do zatrudnienia” realizowany będzie w okresie od początku września 2017 roku do marca roku 2018. Uczestnikami bezpłatnych szkoleń i staży zawodowych mogą być osoby w wieku min. 50 lat, bezrobotne, mieszkające na terenie województwa śląskiego. Do udziału w projekcie szczególnie zapraszane są osoby z niepełnosprawnościami, długotrwale bezrobotne (tj. dłużej niż 12 miesięcy) oraz te o niskich kwalifikacjach (tj. ukończone najwyżej: liceum, liceum profilowane, technikum, technikum uzupełniające, zasadnicza szkoła zawodowa).

- reklama -

Ze swojej strony, organizatorzy zapewniają m.in. szkolenia i staże zawodowe, dopasowane do potrzeb pracownika oraz rynku pracy, 3-miesięczne staże zawodowe u pracodawców w regionie, stypendium szkoleniowe i stażowe, badania lekarskie przed rozpoczęciem szkoleń i staży, a nawet – zwrot kosztów dojazdu na szkolenia.

W ramach projektu, uczestnikom proponowane są takie kierunki kształcenia, jak m.in. kucharz, magazynier z obsługą wózka widłowego, opiekun osoby starszej lub niepełnosprawnej, pracownik ds. finansowo-księgowych, przedstawiciel handlowy z certyfikatem ECDL, spawacz MIG/MAG/TIG, sprzedawca/kasjer i inne, zgodne z indywidualnymi potrzebami uczestnika.

Rekrutacja do projektu „Droga do zatrudnienia” trwa do 31 sierpnia lub do wyczerpania miejsc. Szczegółowe informacje o projekcie dostępne są w załączniku poniżej oraz pod numerem tel. 604 580 165.

Droga do zatrudnienia

/k/
Fot. pixabay

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here