W Babicach wyremontowano ul. Powstańców Śląskich

powstańców śląskich babice ramont

Trwają remonty w Babicach. Gotowa jest już ul. Powstańców Śląskich, a przy ul. Wyrobiskowej powstaje kanalizacja deszczowa.

Zakończyły się prace na ul. Powstańców Śląskich w Babicach. Prawie 300-metrowy odcinek drogi wyremontowano wraz z poboczem, zjazdami i dojściami w granicach pasa drogowego. Modernizację wykonała firma HLS System Sp. z o.o. z Żor, która w przetargu zaproponowała najkorzystniejszą ofertę – 214 268,32 zł brutto.

- reklama -

Trwa natomiast budowa kanalizacji deszczowej przy ul. Wyrobiskowej, prowadzącej do działek przemysłowych. Wody opadowe i roztopowe będą odprowadzane z terenów zabudowy produkcyjnej, składowania i magazynów do kanalizacji deszczowej, a następnie zostaną wprowadzone do istniejącego rowu. Sieć kanalizacyjna wykonana zostanie w taki sposób, aby odprowadzenie wód deszczowych mogło się odbywać w sposób grawitacyjny, najkrótszą drogą. Kanały są prowadzone z uwzględnieniem możliwości wykonania przyszłych podłączeń z terenów przewidzianych pod zabudowę produkcyjną. Prace wykonuje firma JANG Sp. z o. o. z Rybnika, która zaproponowała w przetargu kwotę 230 084,43 zł brutto.

fot. UG Nędza
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here