
We wrześniu powinny zakończyć się prace w torze nr 1 na odcinku Bierawa – Nędza.
Kolejne linie kolejowe przechodzą modernizację. W tej chwili trwają prace w torze nr 1 na odcinku Nędza – Bierawa na stacjach Kuźnia Raciborska i Nędza. Planowany termin oddania do eksploatacji to wrzesień tego roku. Od września do końca listopada 2017 r. powinny zostać oddane do eksploatacji perony przy torze nr 2 w stacji Nędza. Przejazdy samochodowe na szlaku Nędza – Dziergowice – Kuźnia Raciborska będą zamykane w taki sposób, aby zminimalizować utrudnienia w ruchu lokalnym. – Przewidujemy kilkugodzinne zamknięcia na czas zgrzewania i podbijania toru. Dołożymy wszelkich starań, aby niedogodności związane z pracami były dla kierowców jak najmniej odczuwalne – powiedział nam Mirosław Matras, menadżer projektu z firmy Skanska S.A., która wykonuje rewitalizację. – Uczestników ruchu prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności na przejazdach oraz dostosowanie prędkości do panujących warunków.
Jako kolejną zaplanowano modernizację szlaku Krzyżanowice – Racibórz. W ramach prac zostanie m.in. przebudowana nawierzchnia kolejowa w torze nr 1 i 2, wyremontowane będą też perony jednokrawędziowe i przejazdy. Dzięki modernizacji pociągi pasażerskie na obu odcinkach będą się poruszać z prędkością min. 120 km/h, a towarowe 100 km/h.
Katarzyna Przypadło





![Raciborska biblioteka nagrodziła najlepsze prace oparte na twórczości Juliusza Verne’a [ZDJĘCIA] Raciborska biblioteka nagrodziła najlepsze prace oparte na twórczości Juliusza Verne’a](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/konkurs-plastyczny-Podroze-z-Juliuszem-Verneem.jpg)

![Jak naprawdę wygląda życie na statku? Spotkanie z Miłoszem Szymańskim w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA] Jak naprawdę wygląda życie na statku? Spotkanie z Miłoszem Szymańskim w raciborskiej bibliotece](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/11/milosz-szymanski.jpg)
![Raciborzanie współtworzą plan adaptacji miasta do zmian klimatu [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/Miejski-Plan-Adaptacji-do-Zmian-Klimatu-dla-Raciborza.jpg)



![Co czyta młodzież po obu stronach granicy? Polsko-czeskie seminarium w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/czy-mlodziez-w-czechach-czyta.jpg)
![Czy artysta ma prawo przekraczać granice? Debata na Stacji Młodych [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/11/debata-mlodych-stacja-mlodych.jpg)




![Tomasz Hynek nowym komendantem KPP w Raciborzu [ZDJĘCIA] Tomasz Hynek nowym komendantem KPP w Raciborzu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/10/kpp-raciborz-komendant-tomasz-hynek.jpg)










