Justyna Święty z brązowym medalem mistrzostw świata

justyna swiety raciborz

Raciborzanka pobiegła na ostatniej zmianie sztafety 4×400 m.

Justyna Święty zdobyła brązowy medal na Mistrzostwach Świata w lekkiej atletyce, które odbyły się w Londynie. Raciborzanka zaliczyła świetny bieg na ostatniej zmianie sztafety 4×400 m.

Justyna Święty jeszcze niedawno zmagała się z kontuzją. Udało jej się awansować na mistrzostwa świata, jednak w swoim biegu eliminacyjnym na 400 m zajęła szóste miejsce i odpadła z dalszej rywalizacji. Niespodzianką więc był występ raciborzanki w finale sztafety. Jak zawsze okazała się jej silnym ogniwem i obroniła wywalczoną wcześniej przez polskie biegaczki trzecią pozycję. W skład sztafety, oprócz Justyny Święty, weszły Małgorzata Hołub, Iga Baumgart i Aleksandra Gaworska. „Aniołki Matusińskiego” (trenerem sztafety jest Aleksander Matusiński) zakończyły bieg z czasem 3:25:41. Pierwsze miejsce zajęło USA (3:19:02), drugie Wielka Brytania (3:25:00).