Rudnik: Żelazne gody państwa Grela

panstwo grela jastrzebie

4 sierpnia Hildegarda i Alfons Grela z Jastrzębia obchodzili 65. rocznicę ślubu.

Żelazne gody, czyli 65 lat po ślubie, świętowali niedawno państwo Hildegarda i Alfons Grela z Jastrzębia w gminie Rudnik. Poznali się w listopadzie 1950 r. na kiermaszu. 4 sierpnia 1952 r. złożyli przysięgę małżeńską przed urzędnikiem stanu cywilnego w Krowiarkach, a ich ślub kościelny odbył się w w listopadzie 1952 r. w Grzędzinie.

- reklama -

Pani Hildegarda wraz z panem Alfonsem całe życie pracowali w rodzinnym gospodarstwie rolnym. Pan Alfons pracę na roli łączył z różnymi funkcjami społecznymi: był radnym gminnym, przedstawicielem w GS-ie, mężem zaufania w Cukrowni Racibórz, przez cztery kadencje pełnił także funkcję sołtysa wsi Jastrzębie. Pani Hildegarda zajmowała się codziennymi obowiązkami związanymi z wychowaniem dzieci oraz prowadzeniem domu i gospodarstwa. Jubilatom urodziło się dwóch synów. Doczekali się dwóch wnuków, a bieżącym roku urodziła im się prawnuczka. Według jubilatów receptą na szczęśliwe małżeństwo jest wzajemna miłość.

Z okazji 65. rocznicy ślubu życzenia jubilatom złożył wójt gminy Rudnik Alojzy Pieruszka, który wręczył również państwu Grela pamiątkowy dyplom.

fot. UG Rudnik
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here