III Rafako Półmaraton Racibórz: Piknik rodzinny w miasteczku biegacza

iii rafako polmaraton raciborz miasteczko biegowe

W ramach raciborskiego półmaratonu przy SP4 zostanie przygotowane miasteczko biegowe. Najwięcej atrakcji będzie czekało na dzieci.

Już w niedzielę odbędzie się III Rafako Półmaraton Racibórz. To nie tylko impreza biegowa, ale także zabawa dla całej rodziny.

- reklama -

Na terenie Szkoły Podstawowej nr 4 przy ul. Wojska Polskiego 8 będzie funkcjonowało miasteczo biegowe. Zostanie ono podzielone na dwie strefy: zawodnika i kibica. W strefie zawodnika biegacze będą mogli zjeść posiłek regeneracyjny, skorzystać z masaży, które poprowadzą absolwenci TEB Edukacji, Gracjan Olaniszyn (Od Nowa) i Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego czy zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w Fotobudce 007. Strefa kibica to rozrywka dla młodszych i starszych. W programie kreatywne zajęcia dla dzieci, gry, zabawy, konkursy z upominkami, żywe maskotki oraz mnóstwo niespodzianek przyszykowanych przez animatorki Crazy Club. Podczas gdy biegacze będą pokonywać trasę półmaratonu, one umilą czas małym kibicom. Będzie można także skorzystać z małej oferty gastronomicznej Food Truck.

O program artystyczny zadba Raciborskie Centrum Kultury. Na scenie wystąpią wokaliści Młodzieżowego Domu Kultury oraz zespoły taneczne: Mini Iskierki, Iskierki i Szafir z Syryni. Zaprezentuje się też grupa Capoeira Porto de Minas i Zespół Taneczny Skaza. Na terenie miasteczka będzie można spotkać znanych sportowców i aktora. Wśród gości specjalnych będą: Paweł Januszewski (lekkoatleta, twórca Biegam bo Lubię), Sebastian Wątroba (aktor seriali kryminalnych), Ryszard Wolny z synem Mateuszem oraz Sebastian Jezierzański (zapaśnicy). Z każdym będzie można porozmawiać, zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie lub poprosić o autograf. Oprócz tego przez cały dzień do dyspozycji dzieci będzie dmuchany plac zabaw. Swoje stoiska będą miały firmy oferujące sprzęt i akcesoria dla sportowców.

Dla najmłodszych dzieci Stowarzyszenie Artystyczno-Społeczne Pracownia Przyszłości przygotuje zawody Kids Run na 100 m. Start o godz. 10:30 na bieżni SP4. Zapisy o godz. 10:15 przy bieżni. Limit miejsc – 100 osób. Mali sportowcy, którzy ukończą rywalizację, otrzymają pamiątkowy medal. 26 i 27 sierpnia w biurze zawodów w Międzyszkolnym Ośrodku Sportowym w Raciborzu przy ul. Klasztornej 9 będą również prowadzone zapisy do udziału w Mini Rafako Półmaraton Racibórz, z którego dochód przeznaczony zostanie na leczenie 5,5-letniego Michałka Junki zmagającego się z przewlekłym schorzeniem nerek.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here