Lekcje z Zus. Kolejna edycja programu

ZUS
„Lekcje z ZUS”

ZUS zaprasza szkoły ponadgimnazjalne do udziału w projekcie edukacyjnym Lekcje z ZUS.

- reklama -

– Po raz kolejny zapraszamy szkoły ponadgimnazjalne do udziału w projekcie edukacyjnym Lekcje z ZUS. Zdobytą wiedzę z ubezpieczeń społecznych uczniowie będą mogli zweryfikować podczas olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Na laureatów finału czekają cenne nagrody i indeksy na uczelnie wyższe. Już teraz można zgłaszać udział szkół do kolejnej, czwartej, edycji projektu edukacyjnego ZUS, który realizowany będzie od września 2017 r. – zachęca do udziału ZUS – Oddział Rybnik.

Lekcje z ZUS to cykl czterech spotkań. Podczas każdego z nich uczniowie dowiedzą się czym są ubezpieczenia społeczne, jakie świadczenia należą się ubezpieczonym, na czym polega reforma emerytalna i jak założyć własną firmę. Nauczyciele zgłaszający swój udział zostaną wyposażeni przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych w materiały dydaktyczne, scenariusze lekcji, zadania i ćwiczenia angażujące młodzież, a także w opracowania multimedialne, przygotowane z myślą o młodych odbiorcach. Treści zawarte w Lekcjach z ZUS nie są nazbyt szczegółowe, skupiają się raczej na logice systemu, a nie na liczbach i procentach. Liczymy na to, że realizacja tych czterech tematów pozwoli uczniom zaznajomić się z zasadami działania systemu ubezpieczeń społecznych, a kiedy już rozpoczną swoją aktywność zawodową staną się świadomymi ubezpieczonymi.

Treści zawarte w projekcie odpowiadają wymaganiom stawianym w podstawie programowej zarówno w przedmiocie wiedzy o społeczeństwie, podstawie przedsiębiorczości, jak i wielu innych związanych z ekonomią, czy przedmiotów zawodowych.

Lekcje te mogą być także pewnym urozmaiceniem godzin wychowawczych, czy też godzin do dyspozycji nauczyciela. Dodatkowo można je wykorzystać jako projekt edukacyjny, co niewątpliwie poszerzy ofertę edukacyjną szkoł. Więcej informacji można uzyskać pod numerem tel. 502 001 216 lub za pośrednictwem email: [email protected]

W poprzedniej edycji projektu z terenu działalności rybnickiego Oddziału ZUS wzięło udział ponad 1200 uczniów z kilkudziesięciu szkół, w tym m.in. z: Rybnika, Pszczyny, Jastrzębia-Zdroju, Raciborza, Wodzisławia Śląskiego, Żor, Tychów, Mikołowa, Woli, Rydułtów.

Fot. ZUS Rybnik

publ. /j/

 

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here