Mażoretki ZARA mistrzyniami świata [ZDJĘCIA]

mazoretki zara raciborz zawada ksiazeca

Mażoretki z powiatu raciborskiego zajęły pierwsze miejsce w dyscyplinie „Przemarsz z pomponami”.

W dniach 22-23 sierpnia w Pradze odbyły się Mistrzostwa Świata Mażoretek, w których wzięła udział grupa ZARA z powiatu raciborskiego. ZARA to zespół, który powstał z połączenia grup Arabeska I ze Stowarzyszenia Bajtel w gminie Nędza i Tęcza I ze Stowarzyszenia Kultury Ziemi Raciborskiej Źródło. Mażoretki mogły reprezentować Polskę dzięki nominacji zdobytej na tegorocznych Mistrzostwach Polski, podczas których wywalczyły tytuł Mistrzyń Polski 2017 i nagrodzie Grand Prix całych MP.

- reklama -

W grupie wiekowej seniorek w dyscyplinie „Przemarsz z pomponami” ZARA zdobyła pierwsze miejsce, a tym samym tytuł Mistrza Świata 2017. Instruktorkami zespołu są Paulina Miłkoś i Aldona Krupa-Gawron, zaś prowadzącym z przodu formacji – tzw. „generałem” – jest Aleksandra Wojteczek. Skład Zary w Pradze: Cynarska Wiktoria, Gołka Malwina, Groborz Patrycja, Koczwara Monika, Kowalczyk Nadia, Niżborska Zuzanna, Nowak Karolina, Miłkoś Paulina, Panicz Dagmara, Paprotna Agata, Paris Patrycja, Pieruszka Sandra, Pleszewska Julia, Rucinska Natalia, Smal Aleksandra, Szyra Wiktoria, Wittek Martyna, Wojteczek Aleksandra, Wranik Dominika, Zdanowicz Aleksandra.

– Z dumą i wzruszeniem dziewczyny wysłuchały odegranego dla nich polskiego hymnu, który zabrzmiał w pierwszym dniu Mistrzostw pierwszy raz – relacjonuje SKZR Źródło.

Blisko podium były też juniorki z zespołu Arabeska, które startowały w kategoriach solowych.

Mażoretki były zadowolone także z bardzo dobrej organizacji konkursu: warunków scenicznych, zaplecza (specjalna hala do rozgrzewek, podgląd telewizyjny na terenie całego budynku), gastronomii i mediów (transmisja internetowa na żywo i możliwość wywołania zdjęć na miejscu ).

ZARA pojechała do Pragi pociągiem i nocowała w miejscowym akademiku. Dziewczyny same zapłaciły za podróż, nocleg i wyżywienie. Opłaty startowe pokrył Urząd Miasta Racibórz oraz Powiat Raciborski.

fot. SKZR Źródło
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here