Dżem nadal w formie. Dobry koncert na Magii Rocka [ZDJĘCIA]

Koncert grupy Dżem na Magii Rocka
Koncert grupy Dżem na Magii Rocka

Wielu fanów wybrało się na koncert wielopokoleniowej grupy Dżem,, która zagrała  w Lyskach.

Na występ grupy Dżem czekali fani do godziny 22:00. Warto było. Zespół z grupy dinozaurów gra muzykę z pogranicza rocka i bluesa od 1973 roku. Warto wspomnieć kilka faktów z historii zespołu. Przełomowym w karierze był album Cegła (rok 1985), który uznawany jest za jeden z najważniejszych albumów zespołu oraz historii polskiego rocka. Potem wiele sukcesów i przebojów na swoim koncie. Dzieje zespołu połączone są z dość burzliwymi zmianami w jego składzie. Największe znaczenie miały zmiany wokalistów.

- reklama -

Pierwszym wokalista zespołu był Ryszard Riedel, który  zmarł w 1994 roku. Lata świetności zaburza wątek narkotykowy, który związany jest głównie z Riedlem. Zespół nagrywa w tym okresie z Ireneuszem Dudkiem, Moniką Adamowską oraz, bardzo często, z Tadeuszem Nalepą, z którym również koncertuje i bierz udział w dużych imprezach jak np.  Rawa Blues czy prolog Jazz Jamboree. Po Riedlu wokalistą został Jacek Dewódzki, wyłoniony w drodze konkursu, bardzo mocno przypominający Ryszarda Riedla. Za czasów Dewódzkiego powstał znany album „Kilka zdartych płyt” oraz ballady „Zapal świeczkę” i „Dzikość mego serca. Od 2001 roku wokalistą zespołu zostaje Maciej Balcar, który zastąpił Jacka Dewódzkiego. Dżem wraca na wielką scenę, nagrywa i koncertuje. Sławne stają się koncerty memoriałowe poświęcone Ryszardowi Riedlowi, na którym m.in. występuje syn zmarłego wokalisty.
Na koncertach przedstawia zarówno najważniejsze swoje przeboje ale też młodsze utwory. Powstają takie hity jak „List do M.”, „Sen o Victorii”, „Jak malowany ptak”, „Whisky” i wiele innych.  Zespół cieszy się niesłabnącą popularnością, nie tylko wśród starszego pokolenia, co widać było podczas koncertu w Lyskach na Magii Rocka.

 

 

Ireneusz Burek

 

 

 

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here