Remont biblioteki przy ul. Kasprowicza

Biblioteka Racibórz

Pomieszczenia zostaną wyposażone w nowe meble, powstanie czytelnia oraz specjalne miejsce na organizowane w bibliotece spotkania i wydarzenia.

- reklama -

Wkrótce ruszy remont biblioteki przy ul. Kasprowicza. Zakres robót jest bardzo szeroki. Obejmuje m.in. modernizację instalacji elektrycznej oraz wykonanie sieci komputerowej. Powstanie także System Sygnalizacji Pożaru i Elektrycznego Oddymiania, a księgozbiór będzie zabezpieczony przed kradzieżą.

Pomieszczenia biblioteki zostaną wyposażone w nowe meble, powstanie czytelnia oraz specjalne miejsce na organizowane w bibliotece spotkania i wydarzenia. Każdy, bez względu na wiek, znajdzie tutaj kąt dla siebie. Dzięki windzie również osoby niepełnosprawne będą mogły w pełni korzystać z oferty biblioteki.

Remont rozpocznie się jesienią i potrwa około roku. Czytelnicy muszą liczyć się z pewnymi utrudnieniami, jednak biblioteka dołoży wszelkich starań, by wypożyczalnie zbiorów były wyłączone z użytkowania jak najkrócej.

Po remoncie do budynku na ul. Kasprowicza zostanie przeniesiona Wypożyczalnia i Czytelnia Naukowa, która obecnie mieści się na Rynku. Umieszczenie zbiorów specjalistycznych w budynku głównym pozwoli szerszemu gronu czytelników na zapoznanie się z nimi oraz uniknie żmudnych wędrówek między bibliotekami.

Obecnie trwają prace związane z wyborem najkorzystniejszej oferty na przebudowę budynku biblioteki. Poszukiwany jest także inspektor nadzoru.

Fot. MiPBP Racibórz

publ. /j/

- reklama -

1 KOMENTARZ

  1. W końcu ktoś pomyślał o osobach niepełnosprawnych. Mam nadzieję, że tym razem zaplanują również podjazd dla wózków dziecięcych.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here