III Międzynarodowe Zawody Mondioringu w Raciborzu [ZDJĘCIA]

mondioring raciborz
W trakcie zawodów drużyny rywalizują w kilku konkurencjach

Przez dwa dni przy grodzie Drengów w Oborze będzie trwała rywalizacja w mondioringu, czyli psim sporcie, w którym liczy się przede wszystkim posłuszeństwo. 

2 i 3 września przy Arboretum Bramy Morawskiej odbywają się III Międzynarodowe Zawody Mondioringu. Tłem rozgrywek jest historyczny, drewniany gród, a sceneria całego przedsięwzięcia nawiązuje do epoki średniowiecza i 800-lecia nadania praw miejskich dla Raciborza.

- reklama -

Mondioring to stosunkowo młoda kynologiczna dyscyplina sportowa, w której zwraca się uwagę m.in. na takie aspekty, jak wyszkolenie psa, umiejętności przewodnika oraz wrodzone instynkty i zachowania czworonoga. W trakcie zawodów w Raciborzu drużyny rywalizują w kilku konkurencjach, m.in. posłuszeństwo i skoki. Swoje umiejętności prezentują zawodnicy z Polski, Francji, Czech, Słowacji i Austrii, a zmagania ocenia doświadczony sędzia z Szwajcarii – Christian Erb. W roli pozorantów występują: Herve Jaffrain z Francji, Pavel Urban z Czech i Daniel Kaminski z Polski.

W trakcie trwania zawodów dla gości przewidziano szereg atrakcji związanych z kynologią: bezpłatne porady weterynaryjne i behawioralne dla właścicieli psów, pokazy groomerskie, konsultacje żywieniowe z przedstawicielami firm produkujących karmę oraz specjalistyczne konsultacje dla rodziców, których dzieci boją się zwierząt.

Katarzyna Przypadło

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here