Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Policja apeluje o rozważne używanie

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa Policja Racibórz
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Interaktywne narzędzie pozwala każdemu obywatelowi przekazać informację o niepokojącym go zjawisku z zakresu bezpieczeństwa.

- reklama -

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa dostępna jest w całym kraju. W województwie śląskim, w tym również w powiecie raciborskim, działa od 14 września 2016 roku.

– Każdy może podzielić się z policją informacjami o zagrożeniach, które zauważył w miejscu swojego zamieszkania, wypoczynku lub pracy. Zjawisko za pomocą mapy jest dokładnie lokalizowane w przestrzeni oraz czasie. Kiedy taka informacja dotrze do policji, zostanie zweryfikowana. Informacje, które można przekazać za pomocą mapy uwzględniają wybrane kategorie przestępstw i wykroczeń, jak i zagrożenia, które w odczuciu mieszkańców negatywnie wpływają na ich poczucie bezpieczeństwa. Mapa, obok aplikacji „Moja komenda”, jest również świetnym narzędziem do komunikowania się z dzielnicowym, do którego, jako do tzw. policjanta pierwszego kontaktu, dociera informacja o naniesionym zagrożeniu – wyjaśnia Mirosław Szymański z KPP w Raciborzu.

– Należy jednak zaznaczyć, że taka forma kontaktu nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112 i 997. Prosimy o odpowiedzialne korzystanie z aplikacji, gdyż każde naniesione na mapę zagrożenie wywoła odpowiednią reakcję policji – apeluje Szymański.

Fot. Policja

publ. /j/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here