Kampania społeczna „Kierujesz życiem”

Kierujesz życiem policja bezpieczeństwo
Kampania społeczna "Kierujesz życiem"

W 2016 r. w 33 664 wypadkach drogowych śmierć poniosło 3026 osób, a 40 766 zostało rannych. Główna przyczyna wypadków – nadmierna prędkość.

- reklama -

Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego ruszyła z nową kampanią społeczną „Kierujesz życiem”, która ma na celu kształtowanie świadomości oraz zachęcenie odbiorców do przestrzegania przepisów ruchu drogowego w zakresie obowiązujących limitów prędkości jazdy oraz dostosowania tej prędkości do warunków ruchu, ze szczególnym uwzględnieniem odbiorców w grupie wiekowej 18-24 lata.

Kampania „Kierujesz życiem” poprzedza rozpoczynającą się w przyszłym tygodniu akcję policji „Prędkość”, mającą na celu kontrolę przestrzegania prawa w zakresie dopuszczalnych limitów prędkości, a tym samym ograniczenie liczby zdarzeń drogowych poprzez dyscyplinowanie tych kierowców, którzy prowadzą pojazdy z prędkością większą od dozwolonej lub w inny sposób łamią obowiązujące przepisy ruchu drogowego.

W 2016 r. w 33 664 wypadkach drogowych śmierć poniosło 3026 osób, a 40 766 zostało rannych (źródło: Komenda Główna Policji oraz Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego). Z danych policji za ubiegły rok wynika, że szczególną uwagę należy zwrócić na wypadki spowodowane w wyniku niedostosowania prędkości jazdy do warunków ruchu, ponieważ nadal jest to główna przyczyna wszystkich wypadków zaistniałych na polskich drogach z udziałem kierujących.

Najwyższym wskaźnikiem liczby wypadków charakteryzuje się grupa tzw. młodych kierowców w wieku 18-24 lat. W 2016 r. byli oni sprawcami 20% wypadków powstałych z winy kierujących, w których zginęły 542 osoby, a 7 790 zostało rannych. Jest to grupa osób, którą cechuje brak doświadczenia i umiejętności w kierowaniu pojazdami i jednocześnie duża skłonność do brawury i ryzyka.

publ. /j/

- reklama -

2 KOMENTARZE

  1. Zly adresat. Pieszy, za chwile jeden z was zginie, nie gap sie na telefon jak idziesz droga lub przejsciem dla pieszych!!!

    Kierowca nie ma szans zareagowac jak mu wlezie pieszy, niewazne czy 30km/h czy 60km/h droga hamowania zawsze bedzie >0

  2. Wszyscy użytkownicy dróg powinni być ostrożni. Kierowcy,piesi,rowerzyści korzystają z ulicy,chodnika i ścieżki rowerowej.Wszyscy o tym wiemy,ale nie wiemy co siedzi w ich głowach,dlatego szanujmy zdrowie i życie innych i nasze.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here