Finał działań uczestników obozu „I AM – Jestem” na zamku [ZDJĘCIA] [WIDEO]

i am jestem zamek piastowski
Spektakl teatralny – finał warsztatów Grażyny Tabor.

Uczestnicy obozu młodzieżowego w Tarasce zaprezentowali spektakl teatralny na zamkowym dziedzińcu.

5 września na Zamku Piastowskim w Raciborzu miał miejsce wieczorny program JESTEM, czyli finał działań artystycznych w wykonaniu uczestników obozu młodzieżowego „I AM – Jestem”. W programie znalazł się spektakl teatralny (finał warsztatów Grażyny Tabor) oraz wernisaż wystawy malarstwa i rysunku (finał warsztatów Violetty Larysz-Wołek).

- reklama -

Obóz I AM /JESTEM odbył się w dniach 12-21 lipca 2017 r. w małej miejscowości Taraska pod Sulejowem, nad piękną i czystą Pilicą. 25 uczestników obozu w wieku od 13 do 19 lat brało udział w intensywnych warsztatach prowadzonych przez Violettę Larysz-Wołek z Pracowni EVOLUTIO (malowanie intuicyjne, rysunek automatyczny, taniec i ruch spontaniczny) oraz reżyserkę Grażynę Tabor (joga, śpiew tradycyjny, warsztat teatralny).

Wieczór ten był próbą pokazania tego, co wydarzyło się podczas wspomnianego obozu. Był to swoisty finał warsztatów, w których udział brała młodzież. Spektakl teatralny oparty był częściowo na dawnych motywach ludowych obecnych w kulturze polskiej. Jak większość spektakli Grażyny Tabor, w miejsce recytowanych słów i kostiumów pojawiły się niezwykle plastyczne, piękne obrazy pełne ukrytej symboliki i teatralnej magii.

Katarzyna Przypadło

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here