Uczniowie Szkoły Podstawowej w Krzanowicach powitali nowy rok szkolny [ZDJĘCIA]

rozpoczecie roku szkolnego krzanowice
Rozpoczęcie roku szkolnego w Krzanowicach.

31 uczniów rozpoczęło naukę w pierwszej klasie SP w Krzanowicach.

W Krzanowicach uroczyście zainaugurowano rok szkolny 2017/2018. W związku z reformą edukacji funkcjonujący od 2004 roku Zespół Szkół zmienił nazwę na Szkołę Podstawową im. W. Broniewskiego.

- reklama -

Dyrektor placówki, dr Kornelia Lach, powitała zaproszonych gości, rodziców, grono pedagogiczne i uczniów. Wśród gości pojawili się: Andrzej Strzedulla – burmistrz Krzanowic, Jarosław Gałkowski – zastępca burmistrza, Irena Cwik – członkini zarządu Spółdzielni Kółek Rolniczych, Adriana Kolar – główna księgowa SKR-u i ks. Tomasz Gierga – proboszcz krzanowickiej parafii. Dyrektor mówiła o przygotowaniach placówki do rozpoczęcia nowego roku oraz o zrealizowanych w czasie wakacji inwestycjach i zadaniach, do których należą m.in. nowy parking przyszkolny i wymalowanie klatek schodowych. Zaprezentowała też wychowawców poszczególnych zespołów klasowych i nowych nauczycieli.

Szczególnymi bohaterami tego dnia były przedszkolaki, które czekało złożenie ślubowania i pasowanie na ucznia klasy pierwszej. Naukę w klasie pierwszej rozpoczyna 31 dzieci. Miały okazję, by zaprezentować się na scenie i podziękować swojej dotychczasowej wychowawczyni, Monice Glasman. Następie zostały pasowane przez dyrektor na uczniów klas pierwszych i obdarowane dyplomami przez nowe wychowawczynie: Werę Ehr (kl. Ia) i Iwonę Kamińską (kl. Ib). Dodatkowo otrzymali pudełko-niespodziankę z przyborami szkolnymi.

fot. UM Krzanowice
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here