Sukcesy Salosu Pogrzebień na turnieju w Pradze

salos pogrzebien copy
Salos Pogrzebień.

Dwie grupy piłkarzy z Pogrzebienia uczestniczyły w Międzynarodowym Turnieju Piłki Nożnej w Czechach.

W dniach od 31 sierpnia do 3 września w Pradze odbywał się Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej, w którym wzięły udział dwie drużyny Salosu Pogrzebień – młodsza i starsza. Klub otrzymał zaproszenie już podczas Światowych Igrzysk Młodzieży Salezjańskiej w maju, podczas którego zespół z Pogrzebienia wywalczył czwarte miejsce.

- reklama -

Po pierwszym dniu rywalizacji starsza drużyna rozegrała mecz z drużyną z Sevilli, pewnie wygrywając i zajmując pierwsze miejsce. Natomiast młodsza grupa z rocznika 2007 i młodsi była na drugim miejscu. Drugiego dnia turnieju starsi zawodnicy po zaciętym boju przegrali 2:3 z Pragą i tym samym zdobyli srebro. Młodsi chłopcy również w finale przegrali z Pragą-Kobylisy 0:2 i znaleźli się na drugim miejscu. Dominik Baron ze starszej grupy Salosu popisał się trzykrotnym hat-trickiem i ostatecznie z 12 bramkami został najlepszym strzelcem turnieju.

– Oprócz walorów czysto sportowo-piłkarskich mieliśmy okazję poznać piękną i bardzo gościnną Placówkę Salezjańską w Pradze-Kobylisach, a tym samym po raz pierwszy nawiązać kontakt z Salezjanami w Czechach. Uczestniczyliśmy też wraz z naszym opiekunem duchowym ks. Zbigniewem Święch w niedzielnej czesko-polskiej mszy św. w kościele parafialnym, gdzie Czesi przywitali nas gromkimi oklaskami. Popołudniowy sobotni spacer po mieście z panią Magdą, Polką mieszkającą w Pradze, zapewne długo pozostanie w naszej pamięci – relacjonują piłkarze.

– Pobyt nasz należy uznać za jak najbardziej udany i owocny. Duże słowa uznania i podziękowania za waleczność i wytrwałość do końca należą się naszym zawodnikom i ich trenerom: Remigiuszowi Puterczak, Krzysztofowi Koczor, ks. Zbigniewowi Święch i rodzicom biorącym udział w naszym wyjeździe: Sebastianowi Szpilski i Luckowi Wolny. Dziękujemy również Wójtowi Gminy Kornowac, która ufundowała drobne upominki dla zawodników Salosu i zawodników z Czech – wymienia klub.

W turnieju uczestniczyli:
– grupa młodsza: Wolny Patrick, Duliński Oliwer, Knura Michał, Pojda Bartek, Puterczak Dawid, Szpilski Oliwier, Walach Franciszek, Małczok Szymon, Primus Patryk,
– grupa starsza: Gatnar Jakub, Miczek Rafał, Baron Dominik, Koczor Kamil, Niestrój Mateusz, Bezuch Paweł, Maciaszek Dominik, Sowa Dawid.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here