Kamil Czarnecki z MKZ Unia Racibórz ósmy na świecie

kamil czarnecki mkz unia raciborz
Kadra Polski kadetów w zapasach.

Zapaśnik Unii Racibórz dotarł do ćwierćfinału Mistrzostw Świata Kadetów w zapasach w stylu klasycznym w kategorii wagowej 50 kg.

Kamil Czarnecki z MKZ Unia Racibórz zajął ósme miejsce na Mistrzostwach Świata Kadetów w zapasach w stylu klasycznym w kategorii wagowej 50 kg. Turniej odbywa się w Atenach. W pierwszej walce podopieczny trenera Piotra Szczeponioka wygrał z Hernanem Almendrą z Argentyny. W ćwierćfinale raciborzanin rywalizował z Haikiem Aatryanem z Armenii. Tym razem lepszy był przeciwnik, który ostatecznie zakończył mistrzostwa na trzecim miejscu.

Drugi z zawodników raciborskiej Unii, Tomasz Wawrzyńczyk startujący w kategorii 100 kg, swój udział w mistrzostwach zakończył na 1/8 finału. Na tym etapie zawodów przegrał z Sarkhanem Mammadovem z Azerbejdżanu i ostatecznie został sklasyfikowany na 20. miejscu. Dzisiaj, 5 września, w Atenach walczyć będzie trzeci z zawodników MKZ Unia Racibórz, Jakub Majdański. Występujący w wadze 69 kg zawodnik w zeszłym tygodniu przeszedł do raciborskiego klubu z MLKS Agros Żary.