Pożegnanie lata z MDK. Koncert charytatywny dla Kingi

kinga pietrasz mdk raciborz
Kinga Pietrasz.

Młodzieżowy Dom Kultury w Raciborzu zaprasza na koncert dla swojej podopiecznej, pięcioletniej Kingi.

9 września w godz. 15:00-18:00 na raciborskim rynku odbędzie się koncert charytatywny dla Kingi pod nazwą „Pożegnanie lata z MDK”.

- reklama -

Kinga Pietrasz ma pięć lat i mieszka w Tworkowie. Uczęszczała na zajęcia plastyczno-rytmiczne Maluszki w Młodzieżowym Domu Kultury. Zawsze uśmiechnięta, pełna entuzjazmu, zaangażowana w zajęcia, chętna do pomocy innym, a przede wszystkim zarażająca pozytywną energią inne dzieci – na zajęciach tanecznych potrafiła nawet największą marudę zachęcić do wspólnej zabawy „w taniec”. W maju 2017 r. zdiagnozowano u niej ostrą białaczkę limfoblastyczną. Dla dziecka, które wiodło aktywne życie, zamknięcie w sali szpitalnej i zmiana dotychczasowych przyzwyczajeń było wielkim ciosem. Kinga jest w procesie leczenia chemioterapią, nie potrafi się odnaleźć w tej nowej sytuacji i jej zaakceptować. Bardzo się zmieniła, nie chce rozmawiać z innymi osobami, nie uśmiecha się, jest wycofana i zamknięta w sobie.

MDK swoim koncertem chce wesprzeć leczenie Kingi. Zaprezentują się wychowankowie Młodzieżowego Domu Kultury w Raciborzu. Oprócz pomocy dla Kingi MDK chce zaprosić inne dzieci i młodzież do skorzystania z szerokiej oferty zajęć pozaszkolnych, którą posiada Młodzieżowy Dom Kultury w Raciborzu. Do koncertu włączyły się: Raciborskie Centrum Kultury, Zakład Wodociągów i Kanalizacji oraz wolontariusze i przyjaciele Kingi i jej rodziny.

Więcej o Kindze można przeczytać na stronach: mdk-raciborz.pl/component/content/article/1452-kochani-wychowankowie-drodzy-rodzice-i-przyjaciele-modzieowego-domu-kultury-w-raciborzu i fundacjaiskierka.pl/podopieczni/23631/.

mdk raciborz kinga pietrasz

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here