Perspektywa Okolicy i Munroe w Pubie Zamkowym

munroe perspektywa okolicy raciborz 1
Zespół Munroe z Czech.

Koncert zespołów z Raciborza i Opawy odbędzie się w ramach muzycznej polsko-czeskiej współpracy.

15 września o godz. 20:00 w Pubie Zamkowym na Zamku Piastowskim w Raciborzu zagrają Perspektywa Okolicy (PL) oraz Munroe (CZ). Cena biletu: 10 zł.

- reklama -

Koncert odbędzie się w ramach muzycznej polsko-czeskiej współpracy, którą wspiera Pub Zamkowy. Raciborska kapela – Perspektywa Okolicy – już wkrótce złoży rewizytę w Opawie, gdzie zagra w Klubie ART.

MUNROE
Tak pisze o nich słynny czeski muzyk Kay Buriánek (Sunshine, Future): „Ku zaskoczeniu nie pochodzą z Pragi. Wyszli z bagien i torfowisk gdzieś w Jesenikach, a może z labiryntu bezgranicznego lasu gdzieś koło Opavy. Są dwaj, są głośni, hipnotyzujący i czarno-biali. Lubią opowieści z krypt, ogień, ciemność rozpraszaną ostrym światłem i trybalistyczny rock’n’roll oparty na prostym, pradawnym riffie – od The Doors i The Velvet Underground aż po The Kills, The White Stripes i The Dead Weather. Świetny czeski język w dzikim wydaniu! Munroe to zespół, jakiego w Czechach dotąd nie było. Byłoby super, gdybyśmy odkryli ich jako pierwsi i mogli później mówić: tak znamy ich muzykę!”

PERSPEKTYWA OKOLICY
Zespół bardzo dobrze znany raciborskiej publiczności. Po reaktywacji w 2013 roku koncertuje w składzie: Grzegorz Zimałka – gitara akustyczna, śpiew, Leszek Prędkiewicz – gitara basowa i Daniel Siedlok – gitara elektryczna. Perspektywa Okolicy ma na swoim koncie liczne nagrody i wyróżnienia, m.in. III miejsce w XX Ogólnopolskich Prezentacjach Muzycznych Terepaczków 2015, wyróżnienie na XIX Ogólnopolskim Festiwalu Sztuki Słowa „…Czy to jest kochanie?” w Elblągu czy III miejsce w XXII Ogólnopolskich Prezentacjach Muzycznych Terepaczków 2017.

munroe perspektywa okolicy raciborz

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here