Kuźnia odetchnie z ulgą. Budowa brakującego odcinka wałów ruszy za dwa tygodnie

0
Budowa, przebudowa i modernizacja prawego wału rzeki Odry na długości 150 m – wał poprzeczny gm. Bierawa
Budowa, przebudowa i modernizacja prawego wału rzeki Odry na długości 150 m – wał poprzeczny gm. Bierawa

Wyłoniono wykonawcę zadania „Budowa, przebudowa i modernizacja prawego wału rzeki Odry na długości 150 m – wał poprzeczny gm. Bierawa”. Niedokończony odcinek wału od lat stwarzał zagrożenie dla miejscowości gminy Kuźnia Raciborska położonych przy granicy z woj. opolskim.

- reklama -

W zakończonym niedawno postępowaniu wzięły udział dwie firmy – z Milicza i z Wadowic. Kryteriami oceny ofert były cena i okres gwarancji. Korzystniejszą ofertę złożyła firma Budownictwo Wodne i Melioracyjne Janusz Piórek z Wadowic, i to ona, zgodnie z warunkami określonymi w postępowaniu, do końca września zobowiązana jest ruszyć z robotami budowlanymi. Wybudowanie 150 metrów wału i domknięcie tym samym prawobrzeżnego obwałowania ma zakończyć się najpóźniej 30 listopada 2017 roku.

Przypomnijmy, w lipcu samorząd woj. opolskiego pozyskał na to zadanie środki w łącznej kwocie 1 415 900 zł, w tym z rezerwy celowej budżetu państwa na przeciwdziałanie i usuwanie skutków klęsk żywiołowych w wysokości 1 050 000 zł oraz z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu w wysokości 365 900 zł.

/ps/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here