Raciborskie Centrum Informacji. Zmiana godzin otwarcia

Raciborskie Centrum Informacji
Raciborskie Centrum Informacji.

W połowie września nastąpi zmiana dotychczasowych godzin otwarcia Raciborskiego Centrum Informacji przy ul. Długiej 2.

- reklama -

Od 15 września nastąpi zmiana dotychczasowych godzin otwarcia Raciborskiego Centrum Informacji przy ul. Długiej 2.
Godziny otwarcia RCI (15.09.17r. – 31.10.2017r.):
pn. – pt. 9.00 – 18.00
sob. – niedz. 12.00 – 18.00

Raciborskie Centrum Informacji to baza danych o turystyce, kulturze, sporcie, komunikacji i innych wiadomościach dotyczących miasta Racibórz. W ramach działalności RCI prowadzona jest Galeria OBOK oraz wypożyczalnia rowerów.

Galeria OBOK – organizowane są tutaj wystawy (zmieniające się co 4 tygodnie) m. in. fotografii, malarstwa, rysunku i grafiki. Swoją nazwę otrzymała w styczniu 2016 roku, gdy została odświeżona – zmieniono oświetlenie i kolor ścian. Głównym jej zadaniem jest promowanie lokalnych twórców oraz osób związanych z Raciborzem, ale prezentuje się w niej też prace artystów z poza naszego miasta. Galeria współpracuje między innymi z reporterem i fotografem Krzysztofem Błażycą, malarzami Jerzym Tyburskim, Janem Komarnickim, Ignacem Obozem, z Liceum Plastycznym w Raciborzu oraz z Wydziałem Artystycznym PWSZ w Raciborzu.

Wypożyczalnia rowerów – działa od czerwca 2015 roku. Rowery można wypożyczać w sezonie od 1 kwietnia do 30 października – wtedy RCI otwarte jest od poniedziałku do niedzieli. Koszt wypożyczenia wynosi 5 zł za rower za godzinę. By wypożyczyć trzeba mieć przy sobie dokument tożsamości. Wszystkie zasady określa regulamin dostępny powyżej po polsku i angielsku.

Fot. RCK

publ. /j/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here