Trwa policyjna akcja „Smog”

Policja.
Policja.

Policjanci za pomocą dymomierzy i analizatorów spalin sprawdzają, czy kontrolowane przez nich pojazdy, nie emitują spalin o nadmiernej toksyczności.

- reklama -

14 września od porannych godzin na terenie całego kraju policjanci z wydziału ruchu drogowego prowadzą wzmożone działania pod kryptonimem „Smog”. W działaniach uczestniczą także policjanci z raciborskiej drogówki. – Stróże prawa za pomocą dymomierzy i analizatorów spalin będą sprawdzali, czy kontrolowane przez nich pojazdy, nie emitują spalin o nadmiernej toksyczności. Będą również reagowali na wykroczenia drogowe związane ze stanem technicznym pojazdów. Działania te pozwolą na wyeliminowanie z ruchu drogowego pojazdów niesprawnych technicznie, a w szczególności emitujących spaliny o nadmiernej toksyczności – wyjaśnia M. Szymański z KPP w Raciborzu.

Prowadzone działania mają również charakter edukacyjny. – Policjanci będą przypominali kierującym, że dający się we znaki smog, to nie tylko „zasługa” kominów fabryk i słabej jakości paliwa opałowego domów jednorodzinnych, ale także niesprawnych technicznie pojazdów i złej jakości ich spalin – dodaje Szymański.

Fot. KPP Racibórz

publ. /j/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here