Konkurs Pięknego Pisania w raciborskiej bibliotece

zostan mistrzem kaligrafii raciborz biblioteka 1
V Powiatowy Konkurs Pięknego Pisania.

Czy w dobie wszechobecnej komputeryzacji, kaligrafia, czyli sztuka starannego i estetycznego pisania jest skazana na zapomnienie? Czy dzisiejsza młodzież potrafi jeszcze posługiwać się piórem?

27 października w Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży Eureka przy ul. Kasprowicza 12 odbędzie się V Powiatowy Konkurs Pięknego Pisania „Zostań Mistrzem Kaligrafii”.

- reklama -

Czy w dobie wszechobecnej komputeryzacji, kaligrafia, czyli sztuka starannego i estetycznego pisania jest skazana na zapomnienie? Czy dzisiejsza młodzież potrafi jeszcze posługiwać się piórem? – Celem naszego konkursu jest propagowanie wśród uczniów sztuki pięknego pisania, zachęcanie do dbania o estetykę i charakter pisania – mówi Marzena Mróz z MiPBP, organizatorka.

W konkursie mogą wziąć udział uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i szkół średnich Raciborza i powiatu raciborskiego. Zadaniem uczestników będzie przepisanie otrzymanego tekstu przy pomocy przyniesionego ze sobą pióra.

Zgłoszenia przyjmowane są osobiście w bibliotece lub mailowo na adres: [email protected] w terminie do 20 października. Regulamin na stronie internetowej biblioteki www.biblrac.pl.

zostan mistrzem kaligrafii raciborz biblioteka

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here