Magistrat ogłasza przetarg na remont starej komendy

Magistrat ogłasza przetarg na remont starej komendy
Magistrat ogłasza zamówienie na remont starej komendy

Policja przeniosła swoją siedzibę na ulicę Bosacką kilka lat temu. Od tamtej pory komenda stoi opustoszała, a wiadomo, że puste budynki szybciej nadgryza ząb czasu. Prace będą obejmować remont budynku, którego kubatura to ponad 7 tysięcy metrów sześciennych.

- reklama -

Remont tak dużego obiektu to bardzo poważny wydatek; za podobne pieniądze można wybudować kilka nowych ulic w mieście i wyremontować kilka starych. Z tego powodu Urząd Miasta Racibórz aplikował o środki zewnętrzne na rewitalizację tego obiektu. Udało się je pozyskać w ramach Regionalnych Inwestycji Terytorialnych. W czwartek (21 września) magistrat ogłosił przetarg na realizację zadania pod nazwą „rozwiązywanie problemów społecznych poprzez rewitalizację zdegradowanych obiektów po byłej siedzibie Komendy Powiatowej Policji”.

Prace będą obejmować remont budynku, którego kubatura to ponad 7 tysięcy metrów sześciennych. Dzięki wykonaniu zadania nowego blasku nabierze też ponad 2,5 tysiąca metrów kwadratowych powierzchni użytkowej. Remont będzie polegał m. in. na: rozbiórce części obiektu, przebudowie budynku, wymianie instalacji elektrycznej, wykonaniu instalacji wentylacji i klimatyzacji, wymianie przyłączy wodno-kanalizacyjnych do budynku, wymianie instalacji centralnego ogrzewania. Rewitalizacja ma sprawić także, że będzie to obiekt bardzo przyjazny środowisku naturalnemu. W ramach prac dokonana zostanie termomodernizacja obiektu oraz pojawi się na nim instalacja fotowoltaiczna. Prace powinny zakończyć się do 30 sierpnia 2019r.

Oczywiście sam remont budynku to stanowczo za mało – dla starej komendy przewidziano nową funkcję. Po „liftingu” będą się z niej znajdować mieszkania wspomagane oraz dzienny dom pomocy społecznej. Dzięki temu miasto oprócz tego, że zyska pięknie wyremontowany budynek w centrum miasta, to rozwiąże również kilka palących problemów społecznych.

/ps/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here