Film o Raciborzu nagrodzony na festiwalu FilmAT [WIDEO]

Film o Raciborzu nagrodzony na festiwalu filmów turystycznych, ekologicznych i artystycznych FilmAT
Film o Raciborzu nagrodzony na festiwalu filmów turystycznych, ekologicznych i artystycznych FilmAT

„Racibórz – 800 lat” został uznany za najlepszy film edukacyjny edukacyjny promujący miasto. Reżyserem filmu jest znany i niezwykle ceniony raciborski dokumentalista Adrian Szczypiński.

- reklama -

Film „Racibórz – 800 lat” został uznany przez komisję jurorską festiwalu filmów turystycznych, ekologicznych i artystycznych FilmAT za „Najlepszy film edukacyjny edukacyjny promujący miasto”. W uzasadnieniu jury zwróciło uwagę na „bardzo solidnie opracowany wątek historyczny i ciekawą oprawę filmu”. Jurorzy uznali, że „nie dziwi ich fakt, że film został uznany przez Pana Prezydenta jako godny zaprezentowania Wielkiego Jubileuszu 800 lat Raciborza”. Takie słowa są tym bardziej cenne, bo w jury zasiada m. in. laureat Oskara Zbigniew Żmudzki

Festiwal organizowany jest już po raz jedenasty, a o jego randze świadczy chociażby fakt, że honorowo patronuje mu Polski Instytut Sztuki Filmowej. Festiwal jest organizowany przy współudziale tak ważnych dla świata polskiej nauki i kultury instytucji jak Wyższa Szkoła Handlowa (najstarszy w Polsce Uniwersytet Ekonomiczny). Najważniejszym patronem i partnerem wydarzenia jest United Nations World Tourism Organization działająca w ramach Organizacji Narodów Zjednoczonych. Z przyjemnością podkreślamy również, że organizatorzy przekazują informację o przyznaniu tej nagrody mediom międzynarodowym.

Reżyserem filmu jest znany i niezwykle ceniony raciborski dokumentalista Adrian Szczypiński. Szczypiński jest twórcą takich obrazów jak Raciborska Temida, Matka Polka, Z biegiem Psinki. Za konsultacje historyczne odpowiadał Redaktor Grzegorz Wawoczny. Film został wyprodukowany przez Jaro Film.

/ps/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here