Bolek i Lolek zagościli w Muzeum w Raciborzu [ZDJĘCIA]

bolek i lolek muzeum raciborz
Bolek i Lolek zagościli w Muzeum w Raciborzu

Na wystawie zaprezentowano kadry z trzech produkcji przedstawiających perypetie Bolka i Lolka.

19 lipca w Muzeum w Raciborzu odbyło się otwarcie nowej wystawy czasowej pt. „Różnorodność kulturowa w bajkach i animacjach” ze Studia Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej. Prezentowany jest na niej wybór kadrów z trzech produkcji przedstawiających perypetie Bolka i Lolka: serii „Bolek i Lolek wyruszają w świat”, filmu pełnometrażowego „Wielka podróż Bolka i Lolka” oraz serii „Bolek i Lolek w Europie”.

- reklama -

Wyprawy Bolka i Lolka dookoła świata zabierają widzów w fascynującą podróż przez różne kultury. Bohaterowie poznają zwyczaje, tradycje i języki mieszkańców Afryki, Azji, Australii, Oceanii, Ameryki i Europy. – Okazuje się, że bohaterowie filmów animowanych sprzed 50. i 60. lat wciąż cieszą się ogromną popularnością, o czym świadczy frekwencja na wydarzeniu i emocjonalne reakcje podczas seansu dwóch filmów rysunkowych: „Brzydkie kaczątko” i „Reksio dobroczyńca” – relacjonuje raciborskie muzeum.

Dla starszych pokoleń Bolek i Lolek reprezentują nostalgiczne wspomnienia z dzieciństwem dla młodszych widzów historia dwóch chłopców może być uniwersalną opowieścią o przyjaźni i współpracy. – W czasach globalizacji i powszechnych migracji wartości takie jak tolerancja i otwartość są szczególnie ważne. Poznając zwyczaje i tradycje innych narodów, uczymy się doceniać różnorodność i doceniamy piękno odmienności. Otwierając się na świat odkrywamy nowe idee i możliwości. Podróżując, poszerzamy horyzonty i zdobywamy cenną wiedzę. Doświadczamy nowych smaków, zapachów i dźwięków. Ciekawość świata rozbudza w młodych ludziach pasję do nauki i inspiruje do odkrywania nieznanego. Prezentowana na wystawie życzliwa postawa Bolka i Lolka podczas ich wypraw powinna inspirować do akceptacji różnorodności kulturowej – podkreśla Muzeum.

Wystawa prezentowana jest przy ul. Gimnazjalnej 1 do końca wakacji.

fot. Mirosław Kościelniak/Muzeum w Raciborzu
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj