Parafia w Nędzy dziękowała za plony [ZDJĘCIA]

Parafia Nędza: Święto plonów

Dożynki parafialne w Nędzy odbyły się 24 września. Nad przygotowaniem dożynkowych dekoracji mieszkańcy pracowali przez kilka tygodni.

W ubiegłą niedzielę, w kościele pw. Matki Bożej Różańcowej w Nędzy sumę dożynkową koncelebrował ks. Jacek Skorniewski oraz proboszcz parafii ks. Joachim Miksa. Organizatorzy dożynek zebrali się pod kwiaciarnią „Kwiotek” i to stamtąd kolorowym orszakiem przeszli do kościoła.

- reklama -

Podczas mszy, tradycyjny bochen chleba z tegorocznej mąki oraz owoce winorośli przekazali starości dożynkowi – Gabriela Kuśnik oraz Piotr Swoboda. Po zakończonej sumie jej uczestnicy zostali poczęstowani tradycyjnym śląskim chlebem z „fetem i skwarkami” oraz ogórkiem kiszonym.

– Podniosła atmosfera oraz wychodzące zza chmur słoneczko sprawiły, że był to szczególny dzień dla całej parafii Nędzy. Z wielką satysfakcją i radością organizatorzy przyjmowali pochwały i komplementy z ust parafian – mówi Piotr Swoboda.

Mieszkańcy ulic Jana III Sobieskiego, Zacisznej, Pocztowej, Nad Suminą oraz Konarskiego, przez kilka tygodni, spotykali się wieczorami i pracowali nad dożynkowymi dekoracjami. Organizatorzy tegorocznego święta plonów składają serdeczne podziękowania wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie wydarzenia.

Inf. nadesłana
publ. /k/
Fot. Piotr Swoboda, Małgorzata Kozielska, Ryszard Rymarski

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here