To radni zdecydują, czy przenieść asfalciarnię z Płoni na Nowe Zagrody

Wytwórnia mas bitumicznych Racibórz
Wytwórnia mas bitumicznych Racibórz

Przenosiny należącej do PRD wytwórni asfaltu budzą żywe emocje. Mieszkańcy Płoni nie chcą jej u siebie, mieszkańcy Nowych Zagród protestują przeciwko ulokowaniu jej na ul. Łąkowej. Wytwórnia mas bitumicznych będzie tematem październikowej sesji rady miasta.

- reklama -

Prezydent Miasta Racibórz informuje mieszkańców o tym, że w związku z kontrowersjami związanymi z funkcjonowaniem wytwórni mas bitumicznych w dzielnicy Płonia oraz protestem mieszkańców w kwestii przeniesienia wytwórni do Dzielnicy Nowe Zagrody Przedsiębiorstwo Robót Drogowych złożyło wniosek do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla tego przedsięwzięcia. W ramach postępowania określone zostaną warunki jego realizacji pod kątem ochrony środowiska. Oczywiście procedura ta będzie realizowana w udziałem społeczności lokalnej.

Prezydent informuje również, że dyskusja o kwestii tzw. „otaczarni” będzie przedmiotem październikowej sesji. Termin i miejsce części sesji poświęconej sprawie wytwórni masy bitumicznej zostanie oczywiście podana do publicznej wiadomości.

/ps/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here