Nędza powalczy o Pracownię Orange

pracownia orange nedza
Pracownia Orange.

W 25 miejscach powstaną multimedialne świetlice ze sprzętem wartym 30 tysięcy złotych. Wszystko zależy od głosów internautów.

4 października rusza głosowanie na miejsca, w których powstanie Pracownia Orange, czyli multimedialna świetlica ze sprzętem wartym 30 tysięcy złotych. Szansę ma także gmina Nędza.

- reklama -

– Pracownię pragniemy powołać do życia w świetlicy Gminnego Centrum Kultury w Nędzy, aby łączyć pokolenia i światy. To będzie miejsce dla całej społeczności zróżnicowanej pod względem wiekowym, czyli dzieci i młodzieży z sekcji uczestniczących w zajęciach centrum, dorosłych i seniorów z Uniwersytetu Trzeciego Wieku działających przy GCKu, czy stowarzyszeń z naszej gminy – mówi Aneta z grupy inicjatywnej z Nędzy.

W pierwszym etapie grupy inicjatywne z całej Polski mogły składać autorskie pomysły na pracownie Orange w swoich miejscowościach. Następnie komisja konkursowa wyłoniła spośród nich finałowe 64 propozycje. 4 października właśnie te propozycje staną do otwartego głosowania internautów, które potrwa do 20 października. Oficjalne wyniki ogłoszone zostaną 26 października.

Głosowanie będzie się odbywało na stronie www.pracowniaorange.wp.pl.

Pracownia Orange to miejsce, w którym mieszkańcy mogą aktywnie spędzać czas, rozwijając swoje pasje i ucząc się, jak kreatywnie korzystać z nowych technologii. Wszystko to w nowoczesnej przestrzeni, wyposażonej w komputery, urządzenia wielofunkcyjne, konsole, drukarki 3D i zestaw mebli, z bezpłatnym dostępem do internetu. Ich liderzy, przy wsparciu Fundacji Orange, organizują zajęcia i warsztaty, które odpowiadają na różnorodne potrzeby osób w każdym wieku. Od początku trwania programu w całej Polsce powstało już 77 Pracowni Orange, z których może korzystać do 600 tysięcy osób.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here