VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia w SP18 [ZDJĘCIA]

0
ŚDTM w SP18

Szkoła Podstawowa nr 18 włączyła się w obchody VII Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. (ŚDTM) (ang. World Multiplication Table Day) to  akcja edukacyjna. Celem  tej akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Natomiast dorośli mogą dać przykład dzieciom – pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia. 

„Tabliczkowa wiedza” sprawdzana jest w niecodzienny sposób – podczas krótkich egzaminów z tabliczki mnożenia. Egzaminatorami są właśnie młodsi uczniowie. Tworzą oni specjalne Komisje Egzaminacyjne. Zaopatrzeni są w losy i przepytują starszych kolegów oraz dorosłych.

- reklama -

Jak pokazuje doświadczenie, taka zamiana ról jest często bardziej stresująca dla…dorosłych. Dzieci natomiast są niezwykle zmotywowane pełnieniem ważnej funkcji egzaminatora. Wszystko odbywa się pod opieką osoby dorosłej, która czuwa nad poprawnością przeprowadzanych egzaminów.

W piątek 22.09.2017 na  szkolnych korytarzach pojawiły się gazetki dotyczące akcji. Od poniedziałku do czwartku uczniowie utrwalali tabliczkę mnożenia – na gazetkach pojawiały się kolejne hasła dnia. W piątek na lekcjach matematyki zostały przeprowadzone pisemne „egzaminy” w klasach III-VII szkoły podstawowej i klasach II i III gimnazjalnych. Egzaminatorami byli uczniowie danej klasy. Po egzaminie uczniowie rozwiązywali łamigłówki związane z tabliczką mnożenia. Na przerwach komisje egzaminacyjne egzaminowały pracowników szkoły oraz chętnych uczniów klas I i II szkoły podstawowej. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem zarówno ze strony uczniów jak ich rodziców. W egzaminach wzięło udział 432 uczniów SP18 i 10 pracowników szkoły.

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here