Biblioteka zaprasza na „Filmy pod specjalnym nadzorem”

0
postrzyzyny biblioteka
Postrzyżyny.

W ramach projektu „…ja chcę go takim widzieć” – Hrabal 2017 w bibliotece w Karvinie odbędzie się spotkanie z krytykiem filmowym Maciejem Robertem i projekcja filmu „Postrzyżyny”.

Raciborska biblioteka oraz Regionální Knihovna Karviná zapraszają na spotkanie z krytykiem filmowym Maciejem Robertem i projekcję filmu „Postrzyżyny” w ramach projektu „…ja chcę go takim widzieć” – Hrabal 2017. Zgłoszenia do 13 października.

- reklama -

W programie:
– spotkanie z Maciejem Robertem, krytykiem filmowym i literackim publikującym m.in. w „Przekroju”, „Kinie”, „Dzienniku Polska-Europa-Świat”, „Newsweeku” czy „Polityce”, poetą, dziennikarzem, autorem książki „Perełki i skowronki. Adaptacje filmowe prozy Hrabala”,
– projekcja filmu „Postrzyżyny” (reżyseria: Jíři Menzel; scenariusz: Jíři Menzel, Bohumil Hrabal).

Spotkanie odbędzie się w piątek 20 października o godz. 17:00 w bibliotece w Karwinie (Regionální Knihovna Karviná, Centrum 16). Zgłoszenia do 13 października w Sekretariacie biblioteki przy ul. Kasprowicza 12. Liczba miejsc ograniczona.

„Filmy pod specjalnym nadzorem” to jedno z czterech działań realizowane przez biblioteki w Raciborzu i czeskiej Karwinie w ramach projektu „…ja chcę go takim widzieć” – Hrabal 2017 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa RP „Przekraczamy Granice”.

24 października w raciborskiej bibliotece odbędzie się konferencja naukowa „Hrabal. Jaki był naprawdę?”. Wezmą w niej udział znakomici prelegenci – Joanna Maksym-Benczew, Tomáš Mazal i Jakub Pacześniak.

postrzyzyny biblioteka

oprac. /kp/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here