Nędza: studenci UTW zainaugurowali kolejny rok [ZDJĘCIA]

nędza seniorzy
Nędza: studenci UTW zainaugurowali kolejny rok

Działający przy Gminnym Centrum Kultury Uniwersytet Trzeciego Wieku skupia ludzi chcących się rozwijać, a przede wszystkim udowadniających, że na działanie każdy czas jest dobry.

- reklama -

Studenci z Nędzy zainaugurowali oficjalnie kolejny rok i nie będzie czasu na nudę. Najbliższy semestr zapowiada się fantastycznie. Będzie gimnastyka ogólnorozwojowa, basen i fitness, zajęcia komputerowe i językowe, spotkania rekreacyjne i kino. Oczywiście nie zabraknie cotygodniowych wykładów – z dziedziny sztuki, nauki, prawa, czy zdrowia.

UTW został tu utworzony z myślą o mieszkańcach powyżej 50 roku życia, którzy mają ochotę kreatywnie spędzać swój wolny czas, chcą się spotykać, poszerzać swoją wiedzę i wspólnie realizować swoje zainteresowania.

Nędza ma bardzo aktywnych seniorów. To tu prężnie działa koło emerytów i rencistów, Stowarzyszenie Kobiet Aktywnych, czy Rada Seniorów.

Uniwersytet Trzeciego Wieku działa od wielu lat również chociażby w sąsiednim Raciborzu, ale emeryci i renciści w Nędzy stwierdzili, że nie chcą jeździć poza gminę, skoro mogą mieć taki uniwersytet na miejscu.

Na uniwersytet zapisać się może każdy chętny powyżej 50. roku życia, wystarczy w GCK wypełnić deklarację. Składka członkowska wynosi 5 zł miesięcznie.

Z planem zajęć na rok akademicki 2017/2018 można się zapoznać na stronie GCK: http://kulturanedza.blogspot.com/p/utw.html

Fot. UG Nędza

publ. /j/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here