Światowy Tydzień Przedsiębiorczości na Zamku Piastowskim

0
zamek piastowski raciborz
Zamek Piastowski w Raciborzu.

Spotkania, debaty i warsztaty pomagające zdobyć wiedzę z zakresu zakładania i rozwijania własnej działalności gospodarczej, budowania sieci kontaktów czy rozwijania start-upów – tak zapowiada się kolejna edycja ŚTD na raciborskim zamku.

W dniach 13-19 listopada będzie miała miejsce X edycja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. W ogólnopolski program przedsięwzięć po raz kolejny wpisują się także Powiat Raciborski – w tym Zamek Piastowski w Raciborzu, Starostwo Powiatowe i Powiatowy Urząd Pracy.

- reklama -

Pomysłodawcami Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości są premier Wielkiej Brytanii Gordon Brown, prezes amerykańskiej Fundacji Kauffmana Carl Schramm i brytyjska rządowo-biznesowa organizacja Make Your Mark. Ta międzynarodowa kampania ma promować świadomy rozwój, aktywną postawę wobec życia i podejmowanie biznesowych inicjatyw. To również święto tych, którzy nie boją się ryzyka i przełamują bariery. Kto zatem opowie o swoim pomyśle na biznes i jego realizacji?

– Wypracowany na przestrzeni lat model współpracy z Partnerami przyczynił się do ogromnego sukcesu Tygodnia Przedsiębiorczości. Co roku polska edycja ŚTP jest jedną z największych na świecie. ŚTP to międzynarodowy projekt promujący świadomy rozwój, aktywną postawę wobec życia i podejmowanie biznesowych inicjatyw. Organizowany jest od 2008 roku. Każdego listopada organizacje, instytucje i firmy, którym zależy na rozwijaniu przedsiębiorczości, organizują bezpłatne szkolenia, warsztaty, debaty i konkursy pomagające zdobyć wiedzę z zakresu zakładania i rozwijania własnej działalności gospodarczej, budowania sieci kontaktów, rozwijania start-upów, powrotu na rynek pracy, negocjowania z pracodawcą, budowania własnej marki i wielu innych – mówi Grażyna Wójcik, dyrektor Agencji Promocji Ziemi Raciborskiej i Wspierania Przedsiębiorczości na Zamku Piastowskim w Raciborzu.

Obecnie w inicjatywę włącza się ponad 160 państw na całym świecie. Koordynatorem ogólnopolskim jest Fundacja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, a płaszczyznę do międzynarodowych dyskusji oraz przepływu know-how zapewnia Global Entrepreneurship Network wraz z Fundacją Kauffmana (US). GEN każdego marca organizuje Światowy Kongres Przedsiębiorczości, który jest spotkaniem dla wszystkich koordynatorów krajowych i kluczowych partnerów. Jest okazją do podzielenia się dobrymi praktykami i nawiązania relacji z licznym partnerami z zagranicy. Fundacja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości stara się budować wokół ŚTP społeczność ludzi, którzy reprezentują różne sektory i branże i chcą działać razem na rzecz zwiększania innowacyjności i przedsiębiorczości Polek i Polaków.

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości odbędzie się także na Zamku Piastowskim w Raciborzu. Oto szczegółowy program wydarzeń:

14 listopada (wtorek) godz. 10.00-13.00
– Spotkania z lokalnymi przedsiębiorcami.

15 listopada (środa) godz. 10.00-13.00
10.00-11.00 „Cudzoziemcy a możliwości rozwoju firmy”:
– zatrudnianie cudzoziemców w polskich firmach;
– współpraca transgraniczna;
– procedura uproszczona;
– prezentacja Powiatowego Urzędu Pracy w Raciborzu o szczegółowej procedurze dot. zatrudniania cudzoziemców;
– prezentacja wybranej Agencji Zatrudnienia o skali zatrudniania cudzoziemców.

11.00-12.00 Biuro usług rozwojowych i możliwości pozyskania dofinansowania na szkolenia pracowników – Cech Rzemiosł Różnych w Raciborzu.

12.00-13.00 „Zaprezentuj swój biznesplan” – rozstrzygnięcie konkursu dotyczącego pomysłu na przedsięwzięcie o charakterze biznesowym, który jest przeznaczony dla uczniów ostatnich klas szkół ponadgimnazjalnych powiatu raciborskiego – prezentacja najlepszego pomysłu.

16 listopada (czwartek) godz. 8.30-14.00
Przygotowanie, moderacja Grzegorz Wawoczny – prawnik, redaktor, wydawca, pracownik IKF PWSZ Racibórz, autor książek nt. historii Śląska.

8.30-10.30
– Firmy rodzinne w Raciborzu. Od biznesu rodzinnego do wielkich biznesów;
– MIESZKO S.A. Od laboratorium do sklepowej półki, obszary działalności międzynarodowej spółki w aspekcie planowania rozwoju zawodowego;
– Warsztaty – przygotowanie słodyczy przez specjalistów MIESZKO S.A. oraz uczniów z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Nr 1 i Nr 2 w Raciborzu.

10.30-12.00 Spotkanie z prezesem MIESZKO S.A. Igorem Jelińskim.

12.00-14.00
– Firmy rodzinne w Raciborzu. Od biznesu rodzinnego do wielkich biznesów;
– MIESZKO S.A. Od laboratorium do sklepowej półki, obszary działalności międzynarodowej spółki w aspekcie planowania rozwoju zawodowego;
– Warsztaty – przygotowanie słodyczy przez specjalistów MIESZKO S.A. oraz uczniów z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Nr 1 i Nr 2 w Raciborzu.

Swiatowy Tydzien Przedsiebiorczosci

oprac. /kp/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here