W Galerii Obok otwarto wystawę prac uczniów Liceum Plastycznego [ZDJĘCIA]

wystawa liceum plastyczne raciborz
Prace uczniów Liceum Plastycznego w Raciborzu

Głównym tematem prac jest krajobraz, który otaczał gród rycerski w Byczynie. Można też oglądać martwą naturę i kopie dzieł sławnych artystów. Wszystko to autorstwa uczniów liceum plastycznego.

W środę w Galerii Obok w RCI odbył się wernisaż wystawy “Plener malarski w grodzie rycerskim w Byczynie”, na której można oglądać prace uczniów liceum plastycznego.

- reklama -

Wystawa ta gromadzi obrazy wykonane techniką akrylową. Głównym tematem jest krajobraz, który otaczał gród rycerski w Byczynie, gdzie młodzież wzięła udział w plenerze w czerwcu tego roku. Pola otaczające wioskę oraz urokliwe molo z łodziami, malowane w różnych porach dnia – oto tematyka tych obrazów. Prócz pejzaży młodzi artyści prezentują kilka martwych natur pędzla uczennic klasy II i III powstałych podczas zajęć z malarstwa. Zestaw uzupełniają kopie dzieł sławnych artystów począwszy od Michała Anioła aż do Salvadora Dalí. W ten sposób autorzy pokazują zakres swoich możliwości, prowadząc widzów od świata inwencji twórczych do rzemieślniczej wręcz pracy.

Katarzyna Przypadło

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here